Üst
BULUT

Filinta dizisi yeni isimle devam edecek : " Payitaht , Abdulhamid "

BULUT

Super Moderator

Sultan Abdülhamid Han TRT 1 Ekranlarında İzleyiciyle Buluşacak

Sultan II. Abdülhamit dönemi dizi olarak TRT1 ekranlarına geliyor. TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, dizinin Şub
at ayından itibaren yayınlanacağını açıkladı. Filinta Mustafa dizisinin devamı olarak görülen yapım yoluna yeni bir isimle devam edecek: “Payitaht, Abdülhamit”

TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, TRT yapımları hakkında bilgi verirken Sultan II. Abdülhamit dizisi için de açıklama yaptı ve Ocak ayında yayında olacağı müjdesini verdi. Dizinin ismi ise “Payitaht, Abdülhamit” olarak belirlendi.

Filinta dizisinin 3. Sezonunda işlenecek olan konuların ayrı bir dizi çatısı altında ekranlara gelecek olması ile Payitaht, Abdülhamit dizisinin ortaya çıktığı düşünülüyor. Bu konuda dizinin yapımcısı ES Film’in sosyal medya açıklaması teyit niteliği taşıyor. Açıklamada “İlgiyle takip ettiğiniz ve başlangıçta 3 sezonluk tasarlanan dizimiz Filinta için ‘Bir Osmanlı Polisiyesi’ ve ‘Bin Yılın Şafağında’ isimli 2 sezonun ardından final kararı verilmiştir. Gerek siz değerli izleyicilerimiz, gerekse yapımda başlangıcından son bölümüne kadar emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarız. Yeni projemiz ‘Payitaht, Abdülhamit’ ile karşınıza çıkmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “ ifadelerine yer verildi.

ŞUBAT AYINDA EKRANLARDA OLACAK​

TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, Abdülhamit Han’ı anlatan dizinin Şubat ayından itibaren yayınlanacağını belirtti. Eren, dizi hakkında “Senaryosu şu an yazılıyor. Kadrosu henüz net değil.” şeklinde açıklama yaptı.

FİLİNTA DİZİSİNİN SETİNDE ÇEKİMLER YAPILACAK​

“Filinta” dizisinin yapımcısı Yusuf Esenkal, yeni dizi projesi “Abdülhamit” hakkında açıklamalarda bulundu. Aynı sette yeni bir dizi hazırladıklarını belirten Esenkal, bazı dizilerin gerçek olmayan, kurgusal bir kahraman üzerine yazıldığına dikkati çekti. Esenkal, “Fakat ‘Abdülhamit’ tamamen gerçek karakterlerden oluşan, o çetrefilli dönemi yansıtan ve o dönem yaşananları kronolojik olarak anlatacak bir dizi olacak. Bu yönleriyle daha farklı ve büyük bir proje olacak.” ifadelerini kullandı. Dizide, sete ek olarak Yıldız Sarayı’nın da çekimlere dâhil edileceğini ifade eden Esenkal, yeni bir set hazırlamaya gerek görmediklerini kaydetti. “Amacımız, doğru tarih bilinci oluşturmak” Projenin TRT tarafından incelendiğini aktaran Esenkal, “TRT’nin doğru tarih bilinci oluşturmak için geçmişte yaşananlardan dersler sunan çalışmaları ortada. Bizim de amacımız, geçmişte yaşananları ekrana yansıtıp insanların hem o dönemi doğru bir şekilde öğrenmesini sağlamak hem de bu döneme dair mesajlar vermek.” değerlendirmesini yaptı.

ilk bölümün Fragmanı

 
Geri