Üst
Göz Altı Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin 7 İpucu

Göz Altı Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin 7 İpucu

  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ugur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Göz altında oluşan kırışıklıkların esasen genetik kaynaklı olduğunu biliyor muydunuz? Kırışıklığa neden olan genetik faktörleri değiştirmek için yapacağınız çok az şey olsa da, gözlerinizin altında oluşan kırışıklıkların yoğunluğunu ciddi derecede azaltmanızı sağlayacak olan belli başlı birkaç alışkanlık edinebilirsiniz.
gozaltkrs.webp

1. Avokado​


Avokado, E vitamini açısından zengin olduğu için her zaman çok sağlıklı bir meyve olarak anılır. Bu vitamin, cildinizin yaşlanma belirtilerine karşı mücadelesine yardımcı olan kollajen üretimini tetikler. Ayrıca dermatit ve sivilce oluşumlarına karşı da vücudunuza destek olur. İyi bir avokado maskesi göz çevresindeki cildi nemlendirir ve toparlanması için ihtiyacı olan yağ asitlerini tedarik eder. Zaman geçtikçe B ve E vitaminlerinin güzel ve genç cildinizi yeniden kazanmanıza yardım ettiğini fark edeceksiniz.


2. Salatalık​


Salatalığın %96’sının su olması ve içeriğindeki C vitamini, E vitamini ve bazı temel yağlar; bu sebzenin göz altı kırışıklıklarından kurtulmak için harika bir seçenek olmasını sağlar. Salatalığı kullanmanın en etkili yolu bir miktar salatalık suyunu (salatalık dilimleri de olabilir) doğrudan kırışıklık bölgesine uygulamaktır. Salatalığın doğal özellikleri kırışıklıkların görünümün azaltacak, göz altı torbalarından kurtulmanızı sağlayacak, yorgun ve şişkin gözlerinizi rahatlatacaktır.


3. Gece Uykusu​


Güzel bir gece uykusu çok önemlidir. Kendinizi uykudan mahrum bıraktığınız zaman neredeyse aniden göz torbaları, cilt kuruluğu ve kırışıklığı gibi bazı ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalırsınız.


5. Su​


Bol bol su için. Hem vücudunuz hem de cildiniz için bol bol su tüketmenin çok önemli olduğunu unutmayın. Cildinizin kurumasını ve göz altı kırışıklıklarının oluşumunu engellemek için nemlendirici krem de kullanabilirsiniz.


6. Vazelin​


Yatağa gitmeden önce göz çevrenize bir miktar vazelin sürün. Bu işlem cildinizi nemlendirip pürüzsüzleştirerek mimik çizgilerinin yumuşamasını sağlar.


7. Zeytinyağı ve Gül Suyu Karışımı​


Bir miktar zeytinyağı, süt ve gül suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı pamuk yardımıyla göz çevrenize uygulayın. Bu işlem hızlı bir etkiyle göz çevrenizi rahatlayacaktır.


Kaynak: CNN TURK
 
Geri