İnekler Boynuzlu mu Olsun Boynuzsuz mu?

Ugur

Administrator
İsviçre vatandaşları, 25 Kasım Pazar günü referandum için sandık başına gidecek. Ancak ülkede yaşayanlar bu kez milletvekili ya da yerel yönetimlerde kimin söz sahibi olacağına değil, ineklerin boynuzlu olup olmayacağına karar verecek.

inek-boynuz-1.jpg inek-boynuz-1.jpg

İsviçre, önümüzdeki Pazar günü ülkenin ulusal sembollerinden biri olan inekler ilgili bir referandum yapacak. Referandumda halka “İnekler boynuzlu mu, boynuzsuz mu olsun?” sorusu yöneltilecek.

Referandumun çıkış noktası İsviçreli çiftçi Armin Capaul. İnek ve keçilerin boynuzlarının kesilmesine karşı çıkan çiftçi Capaul, bu uygulamanın hayvan onuruna zarar verdiğini söylüyor. İneklerin boynuzlarının olduğu gibi kalmasını savunan Capaul, onlara bakıldığında başlarının gurur duyar gibi yukarıda olduğunu, ancak boynuzları kesildiğinde üzgün göründüklerini söylüyor. 9 yıldır mücadele eden Capaul’un topladığı 100 bin imza sayesinde bu Pazar günü yapılacak referandum ile bu kararı halk verecek.

inek-boynuz-2.jpg inek-boynuz-2.jpg

66 yaşındaki Capaul'a eşi Cladudia da destek oluyor. Referandumda ineklerin boynuzlu olması için 'Evet' kampanyası yürüten çift, hazırladıkları afişlerle destek arıyor.

Kaynak: NTV

Bunlar da ilginizi çekebilir...
İlk Defa Güneş ve Doğayla Karşılaşan İnekler
  • K
  • KUZEYLi,
  • Hayvanlar Alemi
  • 1    7K
Kulağımıza Küpe Olsun
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Kişisel Gelişim Hikayeleri
  • 0    586
Almanya gibi yerde selden 156 kişi öldü, daha ne olsun?
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Makaleler
  • 0    806
Çöp atan koronavirüs olsun
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Komikler
  • 1    962
Geri