İlginç Lady Gaga Konseri Gibi Mevlüt Yapan Teyzeler

dinle dalga geçilen bir durum zerre göremiyorum, önce karalıyorsunuz etiketliyorsunuz sonra da yaşam tarzı dayatıyorsunuz. İnsanların yaşam tarzına müdahaleci olmayı bırakın herkesin kendi düşüncesi hayat tarzı hayata bakışı var hiç kimse sizin gibi düşünmek ve yaşamak zorunda değil.
Bu durumun eleştirilmesi sizi neden bu kadar rahatsız etti ve siz bunun neyini savunuyorsunuz anlayamadım. Kimin yaşam tarzıymış bu? Gazino gibi ışıklı panoda kralın ve kraliçenin bilmem nesi prens bilmem ne yazan, alkışlarla sahneye çıkan, assolist edasıyla elini kolunu sallayarak ilahiye eşlik eden bir ilahici dinin neresinde var?

istadiği töreni/kutlamayı/ istediği şekilde kendi normlarına göre yapabilir 3. tarafların buna müdehalesi söz konusu bile olamaz.

Kimsenin yaşam tarzına lafımız yok, tören/kutlama köpük partisi her neyse yapacaksa yapsınlar bizi ilgilendirmez ama Mevlüt adı altında bunu yapıp internette paylaşıyorlarsa kusura bakmayın ama eleştiriye de açık olmalılar.

dinle dalga geçilen bir durum zerre göremiyorum, önce karalıyorsunuz etiketliyorsunuz sonra da yaşam tarzı dayatıyorsunuz. İnsanların yaşam tarzına müdahaleci olmayı bırakın herkesin kendi düşüncesi hayat tarzı hayata bakışı var hiç kimse sizin gibi düşünmek ve yaşamak zorunda değil.
Farkında değilsin ama yaşam tarzı dayatmasını şuan da siz bize yapıyorsunuz, fikrimizi değiştirmeye çalışıyorsunuz.
Haksızlığa hiç gelemem. Eleştiri yapıyorsam bu benim fikrimdir, başkasının fikrini de değiştirmekle uğraşmam. Gerek din konusunda, gerekse siyaset konusunda... Nereden biliyorsun videodakilerin hayat tarzı olduğunu, belki de dalga geçmek için böyle bir video yapmışlardır.

Bir video için birbirimizi kırmayalım lütfen. Bizleri birbirimize düşürenlerin oyunları yüzünden birbirimize düşman olduk. Yapmayalım bunu arkadaşım, fikirlerimize saygı duyalım. :)

ayrıca siz fetva kurulu musunuz? siz mi karar veriyorsunuz dalga geçilip geçilmediğine? -ki bence asla dinle dlaga geçme gib amaç yok anadoluda ve ortdağuda çeşitli mevlüt kutlama tarzları var ayrıca mevlütün dahi dindeki yeri konusunda dinden çok gelenek/görenek olduğunu söyleyebiliriz-
Fetvacılıktan çok müdehalecilik söz konus burda herkes kendi düşünce tarzı yaşam tarzı norm ve normalini kendi belirleyebilir ve bunları yaşayabilir, ister köpük partisine gider ister sünnet düğününe kime ne? İnsanaların nasıl yaşayacaklarına, nasıl düşüneceklerine, nasıl giyineceklerine, ne yiyeceklerine nasıl davranacaklarına vs vs karar verme mercii siz misiniz? yapmayın lütfen evrensel insani değerlerden çok uzaksınız
Evrensel değerleri kaybeden sizlersiniz. Artık ne din bildiğiniz var nede Allah. Böyle bir mevlüt kutlaması bu zamana kadar görülmüş. Son 20 yıl içinde görmeye başladık ve daha göreceğiz. Sizin savunduğunuz bu şekilde yaptıklarını savunduğunuz şeyler şamanizimden kalmaları dinde var diyerek millete yutturmuşsunuz.

Son düzenleme:
Farkında değilsin ama yaşam tarzı dayatmasını şuan da siz bize yapıyorsunuz, fikrimizi değiştirmeye çalışıyorsunuz.
Haksızlığa hiç gelemem. Eleştiri yapıyorsam bu benim fikrimdir, başkasının fikrini de değiştirmekle uğraşmam. Gerek din konusunda, gerekse siyaset konusunda... Nereden biliyorsun videodakilerin hayat tarzı olduğunu, belki de dalga geçmek için böyle bir video yapmışlardır.

Bir video için birbirimizi kırmayalım lütfen. Bizleri birbirimize düşürenlerin oyunları yüzünden birbirimize düşman olduk. Yapmayalım bunu arkadaşım, fikirlerimize saygı duyalım. :)
öncelikle evet beni rahatsız etti tutumunuz yukarıda yazdığım sebeplerce ama Asla ve katta kimseyi fikri değişikliğine zorlamıyorum insanlığa insani kriterlere davettir söylediklerim. Asla kırıcı olmak gibi de bir niyetim yok bu coğrafya binlerce yıldır imparatorluk coğrafyası yüzyıllarca çeşit çeşit kültür inanış birlikte yaşama iradesi göstermiş geçmişte bile. Şimdi 21 yy. da insani kriterler bu kadar gelişmiş olmasına rağmen bu tahammulsuzluk niye? anlam veremiyorum... Siz ya söylediklerimi anlamak istemiyorsunuz ya da işinize geldiği gibi anlıyorsunuz. Ne yani assolist gibi çıkmışsa ne olmuş çıkamaz mı? Bence çıkabilir ne var bunda? Durun isterseniz şöyle yapalım siz kriterleri, normları belirleyin şöyle yazılı 100 maddelik norm kriter beyan edin...tüm insanlık sizin norm ve kriterlerinize göre eğlencelerini/törenlerimi/ kutlamalarını yaşam tarzını düzenlesin hatta internete video yükleyip ya da yayın yapmadan önce de sizin onayınızdan geçsin(!) (tutumunuzun ne kadar ironik olduğunu başka türlü anlatmayacağım sanırım.)

öncelikle evet beni rahatsız etti tutumunuz yukarıda yazdığım sebeplerce ama Asla ve katta kimseyi fikri değişikliğine zorlamıyorum insanlığa insani kriterlere davettir söylediklerim. Asla kırıcı olmak gibi de bir niyetim yok bu coğrafya binlerce yıldır imparatorluk coğrafyası yüzyıllarca çeşit çeşit kültür inanış birlikte yaşama iradesi göstermiş geçmişte bile. Şimdi 21 yy. da insani kriterler bu kadar gelişmiş olmasına rağmen bu tahammulsuzluk niye? anlam veremiyorum... Siz ya söylediklerimi anlamak istemiyorsunuz ya da işinize geldiği gibi anlıyorsunuz. Ne yani assolist gibi çıkmışsa ne olmuş çıkamaz mı? Bence çıkabilir ne var bunda? Durun isterseniz şöyle yapalım siz kriterleri, normları belirleyin şöyle yazılı 100 maddelik norm kriter beyan edin...tüm insanlık sizin norm ve kriterlerinize göre eğlencelerini/törenlerimi/ kutlamalarını yaşam tarzını düzenlesin hatta internete video yükleyip ya da yayın yapmadan önce de sizin onayınızdan geçsin(!) (tutumunuzun ne kadar ironik olduğunu başka türlü anlatmayacağım sanırım.)
Youtube'a video ekleyen kişiler eleştiri alacağının farkına vararak video ekliyorlardır. İstediği videoyu eklemekte özgürlerse bizde eleştiri hakkımızı kullanmakta özgürüz. Ama sizin bize karşı tutumunuz da videoyu ekleyen kişiyi bize karşı savunmanız ve fikirlerimizi değiştirmeye çalışmanızdı. Hayat tarzında özgürse, biz de eleştiri yapmakta özgürüz. Tartışma yaşayarak birbirimizi kırmak istemiyorum, farklı görüşler olmasa hayat çok çekilmez olurdu bence.. Saygılar. :)

Herşey ortada... Bence yorum yapmaya dahi gerek yok... Dinimize hoş gelmeyen herşey yanlıştır... Lakin idrak edemeyenler de hep var olacaktır...

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Babushka Lady Kimdir?
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Biyografiler
  • 0    10K
Cat stevens - lady d'arbanville
  • A
  • avci,
  • Video Galerisi
  • 0    5K
10 Bin Metre Yükseklikte Diyarbakır Türküleri Konseri