Üst
Lüks araçlı HDP Görmez'e karşı

Lüks araçlı HDP Görmez'e karşı

BULUT

Super Moderator

Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in makam aracını dillerinden düşürmeyen HDP’liler, Buldan’ın Audi A8 aracını görmezden geliyor.
luks-aracli-hdp-gormeze-karsi-1431833582-2281.webp

‘Diyanet’i kapatacağız’ diyerek Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i "lüks makam aracı kullanıyor" söylemleriyle hedef alan ve israf edebiyatı yapan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve partilileri kendi lüks araçlarını unuttu. Yaklaşık 800 bin liralık Audi A8 marka aracı kullanan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan bu araçla 1 Mayıs İşçi bayramına katılmıştı.

ARACINDAN HİÇ İNMİYOR​

HDP Grup Bakan Vekili Pervin Buldan Audi A8 marka ultra lüks aracından inmiyor. Her yere kırmızı plakalı aracıyla giden Buldan, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda işçileri aldırmadan gösteriş yaparcasına alana gitmiş, işçilere destek olmak için iki adım bile yürümemişti. Buldan bu hareketleriyle işçilerin tepkisini çekince, alana ayrılmıştı.

DEMİRTAŞ TEPKİ ÇEKMİŞTİ​

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i hedef alan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş mitinglerinde makam aracını malzeme yapınca kamuoyunun tepkisiniçekmişti.

"İADE EDECEĞİM"​

Diyanet İşleri Başkanı Görmez makam aracını “ibreti âlem olsun diye iade edeceklerini” açıkladı. Aracın gerçek değeri 300 bin lirayken Demirtaş ve paralel yapının yayın organları aracın 1 milyon lira olduğu yalanını uydurdu. Aracına bir gün bile binmediğini açıklayan Görmez “Bunu gördüğüm an benim için o araç bir mezara dönüştü” demişti.

Küçük şeylerde hükümeti suçlamak , abartarak ortalığı karıştırmak isteyenler bu arabanın lafını etmeyerek , kendi yanlışını dile getirme ama karşındakini de her şeyle suçla taktiği uyguluyorlar. Diyanet işleri başkanlığı koca bir devletin hatta diğer müslüman ülkelere de yardım eden, eğiten bir kurum. Bu da sadece bir belediye başkanı. Makam araçları fiyat olarak birbirine çok yakın. Ama makam olarak aralarında uçurum var. asıl iade etmesi gereken bu zattır. Çok konuşmadan, zırvalamadan ve bıdı bıdı yapmadan......,,
 
Geri