Müslüman...

kulmehmet

topragizbiz.com
Katılım
18 Temmuz 2015
- Müslüman, hep sever gönüllerde Yüce Allah (c.c.),Nur Resul (s.a.v.)nur Kur’an olmasını ister

Müslüman, Güller diyarında yaşayan bülbül gibi güllerin içinde yaşar iman ederek Yüce Allah’a teslimiyet ile teslim olarak, Nur Peygamber peşinde Nur Kuran peşinde gitmek ile. Bülbül gönlündeki çiçek gibi açan imanını güzelliği için öter,ayrılmaz hiç etrafında tıpkı melekler gibi her an başının üstünde etrafında gezer durur.

Yüce Allah(c.c.)Nur Peygambere Nur Kur’an’a iman eden kul olarak, sabırla dertlerin kapısında beklemek, merhameti, Salih ameli elden gönülden bırakmamak, ne güzel bir yaşantı ve huzur dolu bir ortam. Her gün mutlu olunsaydı, sıkıntı olmasaydı, mutluluğun değeri ve anlamı değeri bilinmezdi. Usanmadan, isyan etmeden, sevmeye devam edeceksin ve sabırla dost olacaksın işte, Müslüman budur kısacası.
Gülümsemeleri hiç donmaz her zaman bahar gibi taptazedir, solmaz.Karşısındaki hep gülsün ister,derdi olduğunda koşmak ister,işte insanlık budur.

Hüngür hüngür geceleri ağlasa bile günahları için ağlar,derdi olanın derdi için ağlar.Kendi mutluluğunu unutur insanlığın mutluluğu için yaşar ve mutlu olmaları için bir ömür çaba sarf eder,karşılık beklemez,bilir ki karşılığını Yüce Allah ahiret yurdunda verecek,Nur Gül kokan Resul ile komşu olacak ve şefaatine erişecek Yüce Allah’ın izni ve yardımı ile.

Şımarık değildir Müslüman, hep sever, gönüllerde yer almak, gönüllerde Yüce Allah (c.c.),Nur Resul (s.a.v.)nur Kur’an olmasını ister.İnsanların sırtına binmez,insanların yükünü sırtına alır.İnsanların ellerinden tutar güller diyarında merhamet ikliminde gezdirir ve bu deryanın kapısından içeriye girmelerine vesile olmaya çalışır,çölde kalmış yanmış gönüllere Rahmet yağmuru gibi koşar gülümser,yeşermesi için yağmur misali su taşır yeşermesini sağlar Allah’ın izni ile yardımı ile, böylesine YÜCE Allah’a teslim olmuş kul olmak Müslüman olmak ne güzeldir.Mehmet Aluç (Kul Mehmet)

__________________
Mümin tövbe ile merhamet ister Rabbin'de affı için
Selam ve dua ile...
 
İşte içinde insanlık adına zerre olmayanlar bunu anlayamaz. Gülmekse hep beraber gülmek, üzülmekse hep beraber üzülmek. Bir olmak , bütün olmak.
Ne yazıkk ki bunun farkına varmayanlar yüzünden dünya her gün daha da bulanıklaşıyor.
Emeğinize sağlık. Allah ac razı olsun. Eyvallah.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri