Sıla Yolu Sakın Oyuna Gelmeyin Sahtekârlar Yine Yollarda...

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Katılım
16 Nisan 2013
Çek Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan sahtekârlar, zor durumda olduklarını belirterek, Sıla Yolu’nda Avrupalı Türklerden para sızdırmaya çalışıyor.

BAŞKENT Berlin’den tatilini geçirmek üzere yolculuğa çıkan Hanefi Yanar, Çek Cumhuriyeti’nde aracının önüne Berlin plakalı bir otomobilin geçtiğini ve kendisini durdurduğunu anlattı. Yanar, “Berlin plakasını görünce yardıma ihtiyaçları olduğunu sandık. Ancak dış görünüşleri ve davranışlarından sahtekâr olduklarını ve bizden para koparmaya çalıştıklarını fark ettik. Kısa sürede oradan uzaklaştık. Bu kişilerin Romanyalı olduğunu tahmin ediyorum” dedi.

“DİKKATLİ OLUN”
İLK olayın şokunu atlatmaya çalışırken, yaklaşık 5 kilometre sonra yine içinde üç kişinin bulunduğu Hannover plakalı bir araç tarafından durdurulmak istendiğini belirten Yanar, “Ancak eşim Perihan asla durmamamız gerektiğini söyledi. Kızım Serena ve Alman arkadaşı Lotte de aynı şeyi tekrarlayınca hızla oradan uzaklaştım. Yola çıkanlar bu sahtekârlara karşı dikkatli olsunlar” diye konuştu.

Berlin’de plastik şişe fabrikası bulunan İskenderunlu Hanefi Yanar, kızı Serena ile Lotte’nin sınıf arkadaşı olduklarını belirtti ve tatilde Lotte’nin Türkiye’yi tanımasını istediklerini kaydetti.

VELİKA PLANA
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri