Sıla Yolu Sılayolu’nda “İşine gelirse” muamelesi tepki çekti

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan


Türkiye’ye otomobille yolculuk yapan sürücüler yani Sılayolu’na çıkanlar otoyolları kullanabilmek için satın alınması gereken HGS ile ilgili bazı sorunlar yaşıyorlar. Kısa süre önce karayolundan yolculuk yapan arkadaşımız Mustafa Koyuncu yolda bizzat yaşadığı sorunları şu şekilde aktardı ve vatandaşın şikayetlerinin doğru olduğunu gösterdi:

Türkiye’ye girer girmez benzin istasyonunda durdum. Amacım HGS satın almaktı. Ancak yanımda Türk Lirası yoktu. Benzin istasyonundaki görevlilerin muamelesi hiç de hoş değildi. Ne bir güler yüz, ne müşteriye bir yardımcı olma. Bunların hiçbirini bulamıyorsunuz. HGS satın almak istediğimi ancak yanımda sadece Euro olduğunu söyledim. Bana para bozdurmam gerektiğini aktardı görevli. Ancak bozmak istediği kur çok düşüktü. Bunun neden bu kadar düşük olduğunu sorduğumda “işine gelirse” cevabını aldım.

Görevli, “Eğer benzin alırsan daha yüksek kurdan bozarım“ dedi. Yani bir şekilde insanları benzin almaya zorluyorlar. Bu durum beni çok rahatsız etti. HGS almadan oradan ayrıldım.

Sılayolu’nda HGS’yi PTT’den alın

Kapıkule’den yaklaşık 1 kilometre ileride PTT hizmet bürosu var. Ben HGS’yi buradan satın aldım. Hem güler yüzlü insanlarla karşılaştım, hem de çayımı içip dinlendim. Herkese tavsiye ederim.

Kaynak
 
Üst