Sizce En Başarılı Başbakan Kimdi?

Sizce En Başarılı Başbakan Kimdi?

 • İsmet İnönü

  Oy: 0 0.0%
 • Süleyman Demirel

  Oy: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  14

Ugur

Administrator

Başbakan Nedir? Ne İş yapar?​


Bir ülkedeki yürütme organı kurulunun (hükümetin) başkanına verilen addır. Kelime anlamı olarak hükümetin ve bakanlar kurulunun başı, kabinenin başı, başvekili ifade eder. Özellikle Cumhuriyet ile yönetilen toplumlarda yürütmenin başı olan ve devletin atacağı adımlara karar veren kişidir. Hukuksal olarak cumhurbaşkanı ve meclis başkanı'ndan sonra ülkedeki en yetkili kişidir.

Cumhuriyet tarihinde 5 yılın üzerinde görev yapan başbakanlardan en başarılı olan sizce hangisiydi? Lütfen ankete oyunuzu kullanınız...

 1. İsmet İnönü (17 yıl 11 ay 20 gün)
 2. Recep Tayyip Erdoğan (11 yıl 5 ay 14 gün)
 3. Süleyman Demirel (10 yıl 4 ay 29 gün)
 4. Adnan Menderes (10 yıl 5 gün)
 5. Bülent Ecevit (6 yıl 7 ay 6 gün)
 6. Turgut Özal (5 yıl 10 ay 18 gün)

Görev yapan tüm başbakanlar: Türkiye Cumhuriyeti Başbakanları Listesi

 

MURATS44

topragizbiz.com
Tartışılmaz gerçeklerin yanında bir soru daha sorulmalıydı? Gerçekten bu ülke için başbakanlık yapanlar ayrılıp seçenekler daha da kısaltılabilirdi.


 1. **************
 2. Recep Tayyip Erdoğan (11 yıl 5 ay 14 gün)
 3. **************
 4. Adnan Menderes (10 yıl 5 gün)
 5. **************
 6. Turgut Özal (5 yıl 10 ay 18 gün)
 7. Ahmet Davutoğlu ( .....


Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en başarılı ve en samimi başbakanları arasından seçim yapsak daha iyiydi. :) Diğerlerinin bu makamda oturmasının haricinde yaptıkları ortada.

Zaten görevde kalma sürelerine bakınca halkın desteğini almış olmaları ve görev süreleri sorunun cevabını da veriyor :)

Bu ülkede en başarılı Başbakan tartışmasız Recep Tayyip Erdoğandır.

Siyasi görüşlerin haricinde yaptıklarıyla değerlendirmek lazım. Sırf karşı olunmakla başarılı olduğu inkar edilmemeli. Herşey ortada.
 
T

Turkuaz

Misafir
Terör olaylarini arttirmada, teröristlere destek olmada diyorsun. Suan ki dogru.

....'..'......

Terör olaylarını artırmak , teröristi destekleyip meclise sokmak ,,,, şu an bile terörist parti hdp ile cilveleşmek chp gibi terör destekçisi bir partinin kurucularından bugüne kadar bu üleye bu millete yaptıkları zulümün sadece bir parçasıdır.

Vatanı satıp , lozanda topraklarımızı hediye eden zihniyetle bugün ki zihnşiyet maalesef aynı. Dünkü saldırıdan sonra Devlet ve milletle dayanışma içne girip desteğini sunan Mhp karşısında , çıkıp hükümeti suçlayan ve terörü destekleyen chp arasındaki farka bakınca kim terörü destekleyip arttırıyor son derece net...

Şimdi bira ağır olacak ama ... İslamdan bihaber insanlardan farklı birşey beklenemez. Milletin yanında olup destek vereceklerine hdp ile kucak kucağğa devam ediyorlar.

Bu iktidar , ülkenin yönetimini dış güçlere bırakıp , peşkeş çekmediği için , insanlarımızın inançlarını özgürçe yaşamalarına destek verip koruduğu için hedefte. Bu hükümet gereğini yaparak kendi halkını koruyor. Aciz hesaplar yaparak hükümeti suçlamak cehalet, inançsızlık ve kuklalıktan başka birşey değildir.

İsmet inönü ne yaptı bu vatan için , geçmişi ortada , herkesin yaptığı ortada. Her şartta her şekilde bugüne kadar gelen onca başbakan arasında en başarılı olup geçekten vatan millet sevgisi taşıyanlar ,

- Adnan Menderes
- Turgut Özal
- Recep Tayyip Erdoğandır..


Gerisi martaval gerisi hikaye ... Karacahilliklerinden kör olanlara ve aciz hesaplar içinde bulunlara Rabbim hidayet versin inşaallah.
 

MURATS44

topragizbiz.com
Bir insan bu memlekete ne kadar iyilik yaparsa yapsın, karşıdakinin aklında bir defa yer ettiyse değişmez daha. Doğru söyledin Turkuaz.

Hele de seçimlerden beri Teröristlerle omuz omuza çalışıp onları destekleyenlerin bugün kalkıpta bunu Akpartiye yıkma çırpınışları hem komik hem komik hemde komik.

Kendi yaptıklarını bile açıklayamazlarken kalkıp terörü bu milletin üzerinden yokedip sayısız oyunla sayısız ülkeyle mücadele eden hükümete yüklenmek acziyet ve ihanetten başka birşey değildir.

Halkın destek oranlarına bakınca herşey zaten belli ediyor kendini. Başkalarının bahaneleri ve kendilerini kandırma sezeyanlarının hiç bir önemi yok. Bu millet kim ne yaptı, kim ne yapıyor ve gelecekte kimin ne yapacağını çoook çok iyi biliyor. Gerisi teferruat.Nokta.
 

KUZEYLi

topragizbiz.com
Kisacasi,
Altta yazdiklarim zamanlarina gore bu memlekette cok guzel isler yapmistir.Allah hepsinden razi olur insallah.

- Adnan Menderes

- Turgut Özal
- Recep Tayyip Erdoğandır
 
M

Misafir

Misafir
bence hiç biri iyi değil.
konusmuyom.gif
 

Benzer konular

Üst