www.mhrs.gov.tr MHRS hastane randevu alma

MHRS hastane randevu alma işlemini MHRS üzerinden gerçekleştirmek için MHRS hastane randevu haberimizi okuyabilirsiniz.
ane-randevu-alma-sistemi-cok-kolay-1415611909-3947.jpg

MHRS hastane randevu alma www.mhrs.gov.tr adresinde. Günümüzde hastane randevu işlemlerimizi artık oturduğumuz yerden yalnızca internet kullanarak vakit kaybetmeden yapabiliyoruz. Gelişen teknoloji ile beraber artık uzun sıralarda ve yorucu hastane koridorlarında beklemek zorunluluğu da ortadan kalkmış oluyor. Eskiden erken saatlerde hastaneye gidip sıraya girip hastane randevu alma işleminizi ancak gerçekleştirebiliyordunuz. Özellikle şehir dışında yaşayan vatandaşlarımız için hastanelere erken saatlerde gelmek büyük sorun yaratıyordu. Aynı şekilde yaşça büyük ve rahatsızlıkları olan vatandaşlar ise uzun sıralarda beklerken sıkıntı yaşıyorlardı.

Bu sistem sayesinde bütün bu olumsuz durumlar ortadan kalkarak hastane randevu sistemine internet sistemi sayesinde bir düzen getirilmiş oldu. İnternetin günümüzde kullanımının çok yaygın olduğunu biliyoruz. Ancak internet kullanımının yaygın olmadığı ya da ben telefon ile hastane randevu almak istiyorum diyen vatandaşlarımız için ise ALO 182 hattı da hastane randevu alma işleminiz için kullanılıyor. Yani hastane randevu alma işleminiz için siz değerli vatandaşlarımızın hastaneye gitmek yerine internetini kullanması ya da ALO 182 hattını araması yeterli oluyor. Bizlerde bu yazımızda oluşturulan bu sistem sayesinde hastane randevu işleminizi iki farklı yoldan da nasıl yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

Yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi vatandaşlara hastane ve muayene konusunda yardımcı olmak ve hastanelerde oluşan izdiham ve sorunları da ortadan kaldırmak amacı ile MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi oluşturulmuştur. Bu sistemin sizlere faydası ile hekim seçme özgürlüğünü getirmiş olmasıdır. Yani bu sayede artık tedaviye gitmek istediğiniz hastaneyi ve doktoru sizler seçebiliyorsunuz. Bu sistemden önce telefon ile hastane randevu alma işlemi maalesef çok yaygın değildi. Çoğu vatandaş bizzat hastaneye gelerek işlemini halletmek istiyordu. Bu yüzden de hastanelerde izdiham ve sıra bekleyen çoğu hasta arasında sorunlar ortaya çıkıyordu. MHRS hastane randevu sistemi sayesinde artık bu duruma çözüm de getirilmiş oldu. Hastane randevu sistemi sayesinde tedavi göreceğimiz hastaneden randevu almak zorunlu hale getirildi. Hastane randevu (MHRS) sistemini açıkladı. Şimdi sizlere hastane randevu alma işleminizi nasıl yapacağınızı yazımızın devamında detaylı bir şekilde anlatalım.

MHRS İLE RANDEVU ALINMA YOLLARI​

Alo 182 Aranarak;
Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır.Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir.Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir.Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir.Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden;

*MHRS Portal veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır.*Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır.*Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir.*Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır.*İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak;

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

MHRS ile aldığının randevular için önemli not: Aldığınız randevular için Hastanede sigorta ve kayıt işlemleriniz yapılacağından yeterli bir süre önce, örneğin 25-30 dakika kadar önceden hastanede bulunmanız gerekir.

RANDEVU İPTAL ETME​

MHRS Portal | Anasayfa adresinden randevu al bölüme girdiğinizde T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca Alo182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

MHRS MOBİL UYGULAMASI​

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

MHRS ÜCRETLENDİRMESİ​

Alo 182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ücretlendirmede ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182′ yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK' ya göre Türkiye' de sabit hatları aramak dakikası en fazla 46,25 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir. GSM firmaları da BTK' nın belirlediği bu üst sınırı geçemez.

Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabilmektedirler. Sağlık Bakanlığı' nın bu hat üzerinden gelir elde etmesi ya da vatandaşların telefon hattına ilave bir ücretin faturalandırılması söz konusu değildir. İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.
 
mhrs randevu almak için şifreyi unutum güvenlık sorusunuda bilmiyorum nasıl öğrene bilirim
 
Seçeneklerin altında e-devlet şifrsi ile giriş bulunuyor. Şifreniz varsa öylede girebilirsiniz? Ayrıca ;

MHRS Portal adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, daha önceden üyelik kaydı oluşturmuşsanız "Parolamı Unuttum" bölümüne geliniz.
Burada üç yol ile parolanızı öğrenebilirsiniz;
1- E-posta bölümüne T.C. kimlik numaranızı ve e-posta adresini yazdığınız taktirde, parolanız e-postanıza iletilecektir.
2- SMS bölümüne sisteme kayıtlı cep numaranızı yazdığınız taktirde, parolanız e-postanıza iletilecektir.
3- Eğer e-posta ve SMS yoluyla parola öğrenmeyi deneyip uyumsuzluk uyarısı alırsanız; ?Detaylı Kimlik Bilgileri ile Hatırlat? bölümünden bilgilerinizi girerek parolanıza erişebilirsiniz.
 
Geri