1 Kasım Erken Genel Seçiminde HDP Barajı Aşar mı?

1 Kasım Erken Genel Seçiminde HDP Barajı Aşar mı?

  • Evet aşar

    Oy: 3 37.5%
  • Hayır aşamaz

    Oy: 5 62.5%

  • Kullanılan toplam oy
    8
  • Anket kapatılmış .
S

Seçmen

Misafir
Haziran seçimlerinde barjı aşan ve aynı zaman da 80 millet vekili ile meclise giren hdp 1 kasımda barajı şu görülen şartlara göre aşamaz kürt halkı ve türklerden bazı kesimler hdp nin barış getireceği rüyasına kapıldılar ancak öyle görülüyor ki bu rüyadan erken uyandılar ve tutundukları dalın yılan olduğunu anladılar bu yüzden hdp nin barajı geçmemesi ülkede barış istikrar ve refah olması için akla ilk gelen parti akp oldu seçmenlerin büyük çoğunluğu akp ye kaymış gibi görünüyor

1 Kasım seçimleri inşAllah ülkemiz adına ve milletimiz adına hayırla sonuçlanır inşAllah barış huzur istikrar ve refah kazanır
 

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
HDP barajı aşar mı? 2 anket firmasından açıklama!

KONDA’nın sahibi Erdem HDP’nin barajı aşacağını sandığını belirtirken, Optimar’ın sahibi Daşdemir’e göre ise aşamayacak.

HDP'nin parti olarak seçimlere girme kararı, siyaset kulislerini de hareketlendirdi. HDP ve AK Parti'nin oy oranlarının, kurulacak yeni dönem hükümeti için önemli olduğunu belirten kamuoyu şirketleri, HDP'nin oy oranlarıyla ilgili tartışmalara mesaferi duruyor. İşte kamuoyu şirketlerini de ikiye bölen o tartışma;

KONDA Araştırma ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Tarhan Erdem, HDP’nin milletvekili aday listesini değerlendirdi.

Erdem, listelerinin, bir partinin seçimlerde alacağı oyları, tek yönde ve büyük miktarda etkileyeceğini düşünmediğini dile getirdi.

Tarhan Erdem, “HDP yüzde 10’luk barajı aşar mı?” sorusuna, “HDP'nin adaylarından bağımsız barajı geçeceğini sanıyorum” yanıtını verdi.

Seçmenin, uzun deneyimiyle doğru sonucu belirleyeceğini ve sandığa gideceğini ifade eden Erdem, İktidar ve muhalefetin aşırı ve ölçüsüz söz ve niyetlerine, seçmenin oy vermeyeceğini söyledi.

"CELAL DOĞAN OY GETİRİR"

Optimar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Daşdemir ise, daha önce yaptıkları ankete göre HDP’nin barajı geçemediğini anımsatarak “Bu aday listesine göre HDP, baraja halen uzak” dedi.

Listede partiye oy kazandıracak iki önemli ismin Celal Doğan ile Sırrı Süreyya Önder olduğunu belirten Daşdemir, “Önder’in Ankara’dan aday olması dikkat çekici ve önemli. Oyları en çok artıracak aday ise Celal Doğan görünüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Soldan gelen adayların oyları ciddi bir oranda etkilemeyeceği tespitinde de bulunan Daşdemir, Mardin, Mersin ve Urfa’ya dikkat çekti. Daşdemir, şöyle dedi: “Mithat Sancar’ın Mardin’de oyları değiştirebileceğini sanmıyorum. Dengir Mir Mehmet Fırat’ın da Mersin’den HDP’ye oy getireceğini sanmıyorum. Sadece Osman Baydemir’in Urfa’da oyları yükseltme potansiyeli var. Ancak Ak Parti’de Urfa’da Nurettin Nebati, Mazhar Bağlı gibi ciddi adaylarla seçimlere giriyor. Bu isimler Baydemir’in etkisini azaltacaktır.” Daşdemir, “Sonuç olarak Leyla Zana gibi partinin toparlayıcı bir isminin aday gösterilmesi de HDP açısından olumlu ancak bu liste barajı aşmaya yetmez” dedi.
 

Walkvery

topragizbiz.com
Katılım
22 Mayıs 2013
Akp ve Hdp amaçlarına ulaştılar, batırın bakaım bu türkiyeyi unutmayın bu hiç kimsenin yanına kalmaz.
 

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
7 Haziranda Hdp yi destekleyip emanet oy verirken , seçim sonucu açıklandığında demirtaşla chp lilerin "Beraber iyi salladık" dedkleri görüntülerden sonra, Hdp barajı geçti diye pilav yapıp dağıtan chp belediyesi olduktan sonra,
- Pkk terör örgütü değildir. Özgürlük savaşçılarıdır..
diyen chpli vekillerden sonra kalkıpta Akp ile hdpyi ortak göstermeye çalışmak ancak ve ancak acizlik belirtisidir. Hdp yi besleyen ve koruyan en çok savunan chp iken böyle bir laf söylemek biraz acıdan olsa gerek.

Kabullenemiyorsunuz bir türlü. Bu millet geçmişi karanlıklarla dolu din düşmanı partiye imkan tanımadı , tanımıyor, tanımayacak...

7 haziranda AKP oy kaybettiğinde , pkk nın ölüm ve silah tehdidiyle zorla aldığı oylar ve chpnin verdiği emanet oylardan sonra böyle konuşmuyordunuz. O zaman demokrasi vardı.Şimdi darmadağın olunca karalamaya devam. İşte chp zihniyeti.

Kabul etsen de , etmesende ...Hoşuna gitsede..gitmesede... Milletin kararı bu, saygı duyacaksın..

Millet chp +hdp bataklığına düşmeye izin vermedi. Kabul edemiyorsun.Kendine çıkar yol arıyorsun. Ama şunuda unutma.. Akp ile hdp bir olsaydı, hdp bugün bu durumda olmazdı. Akp , pkkyı böyle perişan etmezdi. Hdp ile bir olmak nasıl birşey , onu chp daha iyi bilir.

İster kabullen ister kabullenme... Milletin yarısı bu kararı verdi. din düşmanları 20 senedir olduğu yerde sayıyor. Ne bir adım ileri, nede bir adım geri. Mesele bu....Kabul etmesi zor olsada tek açıklama bu.
 

Walkvery

topragizbiz.com
Katılım
22 Mayıs 2013
Bizim ülkemizde haddinden fazla cahil insan oldukça gün yüzü görmeyecek bu ülke Akp din üzerinden siyaset yapan para kazanan kendi ülkesini satan cani faşist cahillerin topluluğudur. Geçen gün 80 yaşlarında bir dedenin videosunu izledim oğlu soruyor tayyip erdoğan nasıl biri baba diyedede der ki tayyip diyince orada dur destursuz alma ağzına onun ismini bu kim ? kim bu adam sıradan adam hatta bizim için adam bile değil ki onun adını desturla alalım. video'da diyor ki metrobus yaptı hızlı tren yaptı denizin altından yol geçirdi.
Ankara - İstanbul yolunu yaptı kaç gere geçtin o yoldan kaç kere bindin metrobüse hızlı trene ? sana sorarım. İşinize yaramayan şeyler için sürekli övmeyin. Tamam bunlarda gerekli ama sadece bunlar ile övüyorsunuz. Çok sevdiğiniz başkanınızı Sorarım size her yer de ne var ne yok satışa çıkardı. Yarın öbür gün veya gelecekte adamlar kapatsalar Tredaş'ı Türktelekom'u ne yapacaksınız. En kötüsü de artık doğalgaz sistemine geçiş yapıyoruz. Rusya veya başka bir ülke doğalgaz vermeyi keserse ne halt yiyeceksiniz veya yiyeceğiz ? Japonya'da adamlar nükleer santrallerden kurtulmak isterken biz nükleer santral kurduruyoruz. Adamlar için bizim hızlı tren dediğimiz alet yavaş tren onlar daha hızlı treni yaptılar. 1 Kasım geldi geçti seçimden istediğini aldı hani doğuda ki olaylara ne oldu neden birden kesildi ? Gözünüzü açın gözünüzü sizin başkan diye göğsünüze bastırdığınız adam bir numaralı terör örgütü üyesi doğudaki çoğu masum insanları öldürdü ankara'da büssürü insanları öldürdü. bunu yapan HDP dediniz hdp partiside oradaydı neden hdp yapsın ? Ülkemizde cahil insan fazlasıyla var malesef ki. Bu cahilleri din üzerinden kandırmak kolay ve bunu seçip ülke diye birşey bırakmadınız. Yazıklar olsun diyorum sana TÜRKİYE yazıklar olsun...
 

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
20 yaşındasın. kendince herşeyi bildiğini sanıyorsun. biz sen daha parklarda oynarken yaşananları gördük yaşadık. Bunları bilmediğin için anlayamazsın.

Senin için değerli olmayabilir. Bizim için değerli. Ülkede haddinden fazla cahiller topluluğu var derken bence haddini bil ve boş konuşma. Bu ülkenin yarısı senin yaşının 3-4 kat fazlası olanlar bilmiyorda sen o küçücük beyninle herşeyi bildiğini sanarak millete hakaret edemezsin. İkide bir dini siyasete alet etme safsatasını, saçmalığını bırakta geçmişini bir kontrol et. Sen daha savunduğun din düşmanlarının geçmişinde yediği b...ları bilmeden boş keseden sallıyorsun. Şunu kafana iyice sok. Din hayatın her anında olan birşey. bunusonradan uydurma saçma sapan sözlerle yok sayamazsın. Din olmadan ne siyaset olur ne başka birşey.

Daha yakın zamana kadar başörtüsü yüzünden öğrenimini bırakmak zorunda olanların sayısını biliyor musun? Yada namaz kılıyor diye , ailesinde annesi yada eşi baş örtülü diye ordudan atılanları. Peki sattığınız camilerin sayısını biliyor musun? Yasakladığınız ezanı , bira fabrikası yapılan ahır yapılan camilerin sayısını biliyormusun? Bilmezsin...bilsende işine gelmez.

En başta şunu kafana sok.. savunduğun o vatan hainlerinin partisinin kurucusu var ya. işte o ateist ve mason. sonraki başkanı da tam din düşmanı. sana belgleriyle kanıtlarıyla gösteririm..

elinde birşey olmadan ya onu satarsa ya bunu satarsa..... diye ihtimallerle konuşacağına , rusya doğalgazı keserse ne yapacaksın diye soracağına..geçmişte ülkenin petrol arama sahalarını ingilizlere amerikalılara 100 yıllığına kiralayan değerli büyüklerine soracaksın. Elimizdeki petol yataklarını çok değerli chp zihniyeti sayesinde kullanamıyoruz. bunu biliyormusun? yoksa işine gelmiyor mu?

İşte HEDEF 2023denmesindeki amaç o anlaşmalar bitecek. Kendi ülkemizde istediğimiz gibi petrolümüzü arayabileeğiz. Doğalgaza geçiyormuşuzda rusya gazı keserse ne olurmuş? Bunu 100 senelik anlaşmayla devleti satanlarına soracaksın.

Şimdi kalkıpta ufacık beyninle bu ülkenin yarısına hakaret edemezsin. Kabul et yada etme. Çoğunluğa uyacaksın. Uymadığın gibi de boş boş konuşmayacaksın. hoşuna gitmesede insan gibi konuşacaksın. Seninkiler daha dün Hdp ye destek verdi. bunu bile hükümete yıkmaya çalışacak kadar cahilin önde gidenisiniz.

Böyle çok bilmiş edebiyatı yapıp başkasını karalayıp hakaret deceğine önce şu kapkara geçmişini bir araştır. Din düşmanlarını bir araştır. geçmişin simsiyah ve kapkaranlık dururken burda böyle saçmalaman çok farklı oluyor. geçmişini araştır sonra gel.

BU ÜLKE DİN DÜŞMANLARINDAN ÇOK ÇEKTİ. BU MASONLARA , BU DİN DÜŞMANLARINA ARTIK BU MİLLET GÜVENMİYOR. HAKEDENE HAKETTİĞİNİ VERİYOR. VERMEYEDE DEVAM EDECEK.

ssk yı batırdı. 20 sene önce 6 milyon dolar zarar ettirdi. Ben emekli maaşı veremem diyecek kadar zarar ettirdi elindeki kçücük bir partiyi bile yönetemeyecek kadar aciz bir insan koca devleti yönetecek öylemi? Hangi tecrübe ve bilgiyle? Neyine güvenerek devleti emanet edecek bu millet?

Belediyeleri yolsuzluktan geçilmiyor, millet vekilleri ermeni, olmayan ermeni soykırımını savunuyor, başındaki adam hdp yi destekliyor. Başkan yardımcısı , Pkk terörist bir örgüt değil özgürlük savaşçıları diyor... her fırsatta ülkeyi avrupaya şikayet ediyor,,,sonrada ona oy vermeyenler cahil oluyor. Cahilin önde gidenleri. asıl size yazıklar olsun. bu memleket 14 senedir kendine gelmişken bizim kapkaranlık chp günlerine dönmeye hiç niyetimiz yok. bunuda anla. Lafını ve haddinide bilerek konuş.
 

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013

bunları 50 yaşında olanlar, 60 , 70, 80, 90 hatta 100 yaşında olanlar bilir. Sen daha dünkü çocuksun. bunları yaşayan bilir. Bilmediğin gibi ancak boş boş konuşmayı çok iyi yapıyosun. Sen o günleri görmediğin için sana masal gibi geliyor.

hükümetle pkk yı bir tutuyorsun ya, izle bu videoyu.


Bunun devamı da var ama anlama yeteneği olana. Bu bile yeter.

Kalkıp apoyu pkk yı destekleyip savunacaksın, sonrada vatanseverlikten bahsedip bilmiş bilmiş konuşacaksın. gülerler insana. Güldürme kendine.
Seçime giren 20 ye yakın parti vardı. Tek başına hepsinin toplayabildiği kadarını aldı. Bu millet birşey bilmiyor sen çok biliyorsun. Neden bu kadar zorunuza gidiyor anlamak zor değil. zihniyet aynı olunca elbette savunacaksın. Geçmişindeki karanlıkları , her türlü ihaneti , pisliği savun istediğin kadar. ama sözünü bilerek sınırını aşmadan konuşacaksan konuş. Bu ülkenin yarısının desteklediği insanlar hakkında iç yüzünüzü belli etmeden konuş. eleştriebilirsin , yanlışı varsa söyleyebilirsin. Sevmeyede bilirsin. Ama sınırınıda aşmayacaksın. ülkenin yarısı seviyor destekliyor. sen sevmesende olur. Seninkini kim seviyor. O kadar ihanetinin ardından sen sevmeye devam et. bu ülkenin başındaki en büyük bela kurulduğu günden bugüne kadar yaptıklarıyla chpdir. Kabul edemezsin ama bu gerçeğide değiştiremezsin. Tarih bir defa yazdı..
 

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
Yapılan yolları, üzerinden kaç defageçtin diye konuşacağına kapatılan fabrikaları da yzsaydın. Araba fabirkasını, helikopter fabrikasını uçak fabrikalarını nasıl kapattığınızda yazsaydın. dünya alkışlıyor sizin kafanız almıyor. ancak karalayasınız. başka birşey bilmezsiniz.

Bunların devamı da var. istediğin kadar örnek var. Yetermi bu kadar yoksa konuşacak mısın daha?
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Üst