10 Bin Dolar Değerinde Olan Greenfield Guitars Yapımı

Ugur

Administrator
Katılım
8 Nisan 2013
Greenfield Guitars 70'li yıllarda tuning, tamir, restorasyon ve gitar yapımına başlayan ve o zamandan beri ısmarlama gitarların cazibesi haline gelmiş bir müzisyen olan Michael Greenfield ile tanışın. Antika ve antik gitar onarımı ve restorasyonu konusunda deneyim sahibi olan sanatçı, sanatçılara, koleksiyonculara ve en iyisini hak edenlere kişiselleştirilmiş müzik enstrümanları ve fonksiyonel sanat eserleri yaparak, zanaatına eşsiz bir bakış açısı getiriyor.

Atölyesi Montreal'de kuruldu. Kendisi ve çırağı Julien, ladin, abanoz, maun ve diğer ağaç türlerinin dilimlerini parıldayan gitarlara dönüştürüyorlar. Bu bir saat süren belgeselde tüm yapıştırıcıları, lekeleri, talaşları, tozu ve şekilleri göreceksiniz. Gitarları, diğer özelliklerin yanı sıra, kenarları boyunca yanardöner kayın rozetleri, keman tarzı vücut purlüreleri ve kenarları boyunca basit dekoratif purlürleri, Laskin tarzı kol dayanakları ve kaburga kemerleri ile Florentine kesitlerine sahiptir.

Bu belgesel, başından sonuna kadar birkaç farklı çelik telli gitarı takip ediyor. Michael'ın belirttiği gibi, gitar ilk teller takılıp aletin doğduğu zamana kadar onun bir ağaç olduğunu düşünüyor. Birkaç ay çalıştıktan sonra, bir gitarın ilk notalarını duyduğumuz sihirli an, bir çocuğun ilk sözlerini duymak gibidir.

Model GF 10,400 $
Diğer modeller 14,500 $

Greenfield Guitars

Yapım listesindeki yerinizi ayırmak ve istişare sürecine başlamak için 3.000 $ tutarında iade edilmeyen bir depozito ödemeniz gerekmektedir.


Kaynak:
Greenfield Guitars
youtube.com/watch?v=sAeXskZHC2o
 
<strong>... [Trackback]</strong>

[...] There you will find 76067 more Infos: topragizbiz.com/blog/10-bin-dolar-degerinde-olan-greenfield-guitars-yapimi-1105 [...]
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri