Üst
107 Yaşındaki Ordulu Mehmet Dede: "Tek Rakibim Kenan Sofuoğlu"

107 Yaşındaki Ordulu Mehmet Dede: "Tek Rakibim Kenan Sofuoğlu"

Ugur

Administrator

Ordu'da yaşayan 107 yaşındaki Mehmet Yılmaz, uzun yıllardan bu yana gün içerisinde gitmek istediği yerlere ATV olarak bilinen arazi motoruyla ulaşıyor.

mehmetdede.webp


Ordu'nun Gölköy ilçesine bağlı Hassadüzü Mahallesi'ndeki evinde yalnız yaşayan 107 yaşındaki Mehmet Yılmaz, arazi motorunu kullanırken gençlere adeta taş çıkartıyor. Yılmaz, şaşkınlık içerisinde kendisini izleyenleri de ayağa kalkarak selamlıyor.

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, gitmek istediği yerlere ATV kullanarak ulaştığını, evinin ihtiyaçlarını da bu şekilde karşıladığını da ifade etti.

Tek rakibinin Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu olduğunu belirten Yılmaz, kendisiyle görüşmek istediğini söyledi.

Doğal beslendiğini, yemek seçmediğini anlatan Yılmaz, kimsenin kendisi gibi ATV kullanamayacağını iddia ederek, "Tek rakibim milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu. Kendisini Ordu'ya davet ediyorum." dedi.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Mehmet dedenin ilerleyen yaşına rağmen gençlerle yarıştığını dile getirerek, "Mehmet dedemizi kutluyorum. Bir asrı geçmiş yaşına rağmen kendisi halen ATV kullanıyor. Kendisinin de bir isteği var. Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ile görüşmek istiyor. İnşallah sporcumuz Mehmet dedenin sesini duyar ve Ordu'ya gelir." diye konuştu.

Kenan Sofuoğlu'ndan Ordulu Mehmet dedeye destek​

Milli motosikletçi Sofuoğlu, Ordu'da uzun yıllardan bu yana ATV olarak bilinen arazi motorunu kullanan 107 yaşındaki Mehmet Yılmaz'ın görüşme talebine ilişkin, "Ordu'ya seni ziyarete geleceğim." dedi.

kenansjgj.webp


Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Ordu'da uzun yıllardan bu yana ATV olarak bilinen arazi motorunu kullanan 107 yaşındaki Mehmet Yılmaz'ın görüşme talebine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Sofuoğlu, sosyal medya hesabından Anadolu Ajansı'nın yaptığı haberi paylaşarak, "107 yaşındaki Mehmet amca maşallah sana. Davetin üzerine inşallah Ordu'ya seni ziyarete geleceğim." ifadesini kullandı.

Sofuoğlu'nun, bu paylaşımının ardından takipçileri de destek mesajları yazarak milli sporcuyu tebrik etti.

Gölköy ilçesine bağlı Hassadüzü Mahallesi'ndeki evinde yalnız yaşayan Yılmaz, yaptığı açıklamasında, tek rakibinin Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu olduğunu açıklamış ve milli sporcuyla görüşmek için kendisini Ordu'ya davet etmişti.

Kaynak: AA
 
Geri