İlginç 51. Bölge'nin sırları. 51. Bölgede çalışan Bob Lazar'ın itirafları

BULUT

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
- UFO iddialarına kaynaklık eden bir başka önemli olay ise ABD'deki 51. Bölge'dir. İddialara göre, bölgedeki UFO gözlemleri oldukça yoğundu ve bir çok insan bölgede uzay teknolojisinin ve çalışır uçan dairelerin saklandığına inanıyordu. İddiaların çoğunun ardından, bir uçan daire için sistem mühendisi olarak kiralandığını söyleyen, üssün eski çalışanı Bob Lazar çıkıyordu. Lazar'ın iddialarına göre üsse izinsiz girmenin cezası ölümdü.

Groom Gölü Hava Kuvvetleri Üssü, diğer adıyla Dreamland, Nevada'nın sıra dağları ile çöl arasında gizliydi. Kırk yıldır var olan ve yerini halktan saklamak için milyonlarca dolar harcanan üs, şu anda resmi bilgilere göre eskimiş SR71 Blackbird casus uçakları ve "hayalet uçak" olarak bilinen F117 Stealth savaş uçaklarının üssü olarak biliniyor.

Lazar, söz konusu üste, 1988-—90 yılları arasında Galileo adıyla bilinen gizli bir projede sistem mühendisi olarak çalışmıştı ve dünya dışı dokuz yuvarlak uzay aracının, üssün S4 adıyla bilinen bir bölümünde saklanarak incelendiğini iddia ediyordu. Lazar'ın anlattıklarına göre, uzay gemileri dağ duvarlarına inşa edilmiş büyük çengellere yerleştirilmişti ve sadece kapıları hariç her yeri, ana renge uysun diye boyanmıştı. Lazar dünya dışı mühendisliğin bilgisini keşfetmek için nesneleri ayırmaktan sorumlu anlamına gelen tersine mühendislik araştırmacısı olarak orada çalıştığını söylüyordu. (Hazırda buluna teknolojiyi inceleyerek, bunun nasıl çalıştığını ve aynısının nasıl yapılabileceğini meydana çıkartmaya tersine mühendislik deniliyor.) Anlattığına göre, üste çalışmaya başladığı günden ayrılana kadar silahlı güvenlik görevlileri tarafından izlenmişti. Fakat yine de, bir ara fırsat bulup 4.5 m. yüksekliğinde ve 18 m. çapında uzay araçlarından birine girdiğini iddia diyordu. Lazar'a göre, uzay aracı görünüşte metalik olmasına rağmen kaynak yerleri gözle gürülmüyordu ve bu objenin elektrik düzeni bilimsel düzenimizden ve havacılık teknolojimizden çok ileriydi.

Lazar'a göre dev hangarlarda UFO benzeri uçan disklerin deneyleri yapılıyor ve uçuş prensipleri deneniyordu. Lazar'a göre iki tür UFO bulunuyordu, birisi "Omicron" adı verilen bir gezegen veya bir yıldız çevresinde kısa yolculuklar yapabilen diskti. "Delta" adlı diğer tip ise, uzay—zaman alanı içinde hareket edebilen ve bu şekilde yıldızlar ve galaksiler arası yolculuk yapabilen olağanüstü bir araçtı. Araçların üçüncü ve bir başka tipi ise hem Omicron, hem de Delta konumuna geçebilen bir modeldi. Bu diskler veya araçlarla ilgili tüm bilgi vardı ve de uygulanıyordu.

Lazar'ın anlattıkları gerçekten ilginçti. Lazar'ın iddiasına göre, bu diskler çok yüksek oktanlı ve petrolden olmayan, atom sayısı 115 olan bir elementle çalışıyordu. Bu element ise, bizim kullandığımız periyodik cetvelde yer almıyordu. Lazar'a göre bu element, uzay seyahati esnasında 116 denen bir başka elemente dönüşerek % 100 enerji sağlıyordu.

Lazar, dünya dışı canlıların ikili bir yıldız sistemi olan Zeta 2 Reticu yıldızının dördüncü gezegeninden geldiklerini iddia ediyordu. Dünya dışı canlılar, Lazar'a göre boyları bir buçuk metre, ağırlıkları 15 ila 30 kg arasında, hemen hemen yürümeye yeni başlayan bir çocuk görünümündeydiler. Başları büyük, her yönü görebilen badem şeklinde kocaman gözleri vardı ve genelde saçsızdılar. Daha çok mavi renkte tek parça tayf benzeri bir giysi ile görülmüştüler.

İddialar birbiri ardısıra gelirken, bundan tam iki yıl önce ABD Hava Kuvvetleri, Groom Gölü'nü halkın görüşünden uzak tutmak için çevredeki 4500 hektarlık yeri de satın aldı. Üssü gözlemek için gelenler artık 25 ila 30 mil uzaklıkta kalıyordu. ABD basınına göre, Groom Gölü çevresinde Hava Kuvvetleri'nin sahip olduğu alan 94.000 hektardı. Üssün isminin hâlâ haritalarda yer almayışı ise, buraya gizli bir üs ya da dünya dışı bir sırrı saklamak için ideal bir yer olma özelliği kazandırıyordu.

51'inci Bölge ile ilgili olarak geçen yıllarda çekilen Rus uydu fotoğrafları da, 9500 m. uzunluğuyla dünyanın neredeyse en uzun uçuş pistinin burada olduğunu gösteriyordu. Ayrıca resimlerde uçakların askılarla hangara alınmalarındaki büyük teknolojik ilerlemenin ipuçları, su kuleleri, soğuk yakıt tankları, radar merkezleri, kontrol kulesi ve geniş bir sahada yer alan yapılar da vardı. Kanıtlar ayrıca komplekste yeraltı girişlerinin büyük bir yer kapladığını gösteriyordu. Yetkililer bu fotoğrafları da umursamadılar, yorumsuz kalmayı tercih ettiler. Bugüne kadar üssün varlığı hakkındaki kanıtlar veya kanıt olarak ileri sürülenler kapalı bir sır olarak kalmaya devam ediyor.

UFO AVCILARI - BELGESEL

 
Burayi tvdede gösterdiler kimse yaklasamiyor oraya ve fotograf cekmekte yasak o bölge etrafinda.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri