60 Milyon Euroluk Düğün

Ugur

Administrator
Katılım
8 Nisan 2013
60 Milyon Euroluk Düğün Dünyanın en zengin ailelerinden dev çelik sanayisi Arcelor Mittal firmasının başkanı Lakshmi Mittal'ın 26 yaşındaki yeğeni Shristi'nin düğünü için Barcelona’da büyük bir şölen düzenlendi. 3 gün süren düğün için kent merkezinde sahil kenarındaki lüks Arts Hotel’in tamamı Lakshmi Mittal’in ailesi için kiralandı. Mittal’ın yeğeninin düğünü için harcadığı paranın 60 milyon avro civarında olduğu belirtildi. Düğüne Katalan siyasetçiler yoğun ilgi gösterirken hükümetten kimse katılmadı.

Hint düğünü için resepsiyonda kullanılmak üzere Katalanlar'ın ünlü sanat müzesinin kiralanması halkın tepkisini çekti. Katalanlar Hristiyan tarihinin önemli eserlerine sahip bu müzenin para karşılığına Hintliler'e kiralanmasına karşı çıktı. Tepkiler üzerine açıklama yapan Mittal ailesi "Para ile her şey satın alınır" ifadesini kullandı. Lakshmi Mittal'ın diğer yeğeni Vartika Mittal ise benzer bir törenle 2011 yılında İstanbul'da evlenmiş ve bu düğün için Çırağan sarayı Mittal ailesine ev sahipliği yapmıştı. Hintli Lakshmi Mittal’ın 31.1 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin altıncı adamı olarak gösteriliyor.

mittal.jpg


trthaber
 
Hint fakiri parayi bol bulunca bir tarafina sürermis...
 
Her zaman Araplar yapacak değilya birde Hintliler yapsın.
 
Kimseninde gözü kalmıyor,,,bizler tokuz ALLAHA şükür,,,gösteriş diye boy gösterirler açlarından da ölürler...
 
Kim bu manyak?
100 trilyonu nereye harcamış. Bence saçmalık. sallama haber. Sadece abartı. Millet 10 bin liraya düğün yaparken 60 milyon dolaaaaaar. Süzme manyakmış.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri