Üst
Adolf Hitler'in UFO Projesi

Adolf Hitler'in UFO Projesi

BULUT

Super Moderator

UFO, bilimsel bir açıklaması olmayan ve genellikle insan dışı varlıkları taşıdığı iddia edilen nesnelere denir. UFO, Türkçe'de genellikle "Uçan Daire" olarak dile getirilir.Yazımızda UFO'ları ve Adolf Hitler'in UFO projesini inceleyelim.

ufotbr.jpg
ufotbr.jpg
Tarihte Adolf Hitler, genellikle askeri alandaki çalışmaları ve saf Alman ırkı üretebilmek için yaptıkları ile bilinir. Fakat bu yazımızda, Hitlerin zafer kazanabilmek için bilimin en uç noktalarına kadar nasıl indiğini inceleyelim.Almanya’da ortaya çıkan kaynaklar sayesinde, Hitlerin İkinci Dünya Savaşı sırasında UFO’lara benzeyen uçaklar ürettiği ortaya çıkmıştır.

Bir dönem Naziler, bazı bölgelerde direnişe karşı koyamamış ve askerlerini geri çekmiştir. Hitler, hoşuna gitmeyen bu durum karşısında 1930’lu yıllarda ordusunun önde gelen bilim adamları ve komutanlarından bir grup oluşturmuş ve bu grupta bulunan kişileri ülke dışına göndermiştir. Bu grubun amacı uzay ve uzay araçları hakkında bilgi toplamaktı ve bu adımla Hitler, UFO projesini başlatmış oldu.

UFO
UFO
1940’lı yıllarda üretime geçirilen UFO’lar fabrika hataları yüzünden yapılamadı. 1942 yılında alanında uzman mühendis Richard Miethe, GiuseppeBellanzo ile birlikte yeniden çalışmalara başladı. Ekibe daha sonra Schriever ve Habermahl ikilisi de katıldı ve yeni UFO’nun adı V-7 olarak Hitler’e bildirildi. Bu sefer çalışmalarında başarıya ulaşan Naziler, UFO’nun deneme sürüşü için yer ve zaman ayarladılar. İlk denemesinde 20.804 metre, ikinci denemede ise 24.140 metreye kadar efsanevi V-7 isimli UFO yükselmeyi başarmıştır.

Naziler, UFO projesini ne kadar saklamaya çalışsalar da 1945 yılında Newyorktimes gazetesi tarafından, çok da kesin olmamakla (Yapılan haberin doğruluğu) birlikte yapılmıştır.

Yapılan haberden sonra ülkede “Hitler’in UFO’su” şeklinde sloganlar ve dedikodularla, dünyadaki bütün gözler Nazilerin üzerine dikilmiştir. Şahitlerin doğruluğu tam olarak bilinmese de, halktan birçok kişi gazete haberinden hemen sonra UFO’yu gördüklerini iddia etmişlerdir ve bu gözlemcilerin ifadeleri resmi olarak belgelendirilmiştir.

Nazi  UFO
Nazi UFO
Yıllar sonra su yüzüne çıkan bu belgelerden bir tanesinde gözlemci olayı şu şekilde anlatmaktadır; “Almanya’nın Bavyera bölgesindeydim. Cumartesi öğleden sonra, akşam olmak üzereydi. Karşı taraftan yüksekliği pek fazla olmayan uçan bir cismin bana yaklaştığını gördüm.

Çapı 8 ile 20 metre arasındaydı. Çevresine ılsık sesi yayıyordu ve cisim hafif bir titreşimle sarsılıyordu. Cismin alt kısmında 3 yarım küre ve bir de mavi nokta vardı. Ortadaki gamalı haç resmi hemen dikkatimi çekti. Pencereye benzer bir şey yoktu. Sadece delikler vardı. Bu ıssız mekân da ve çevrede artık çalışmayan eski fabrikalardan başka bina yoktu. Garip cisim alçaldı ve bir duvarın arkasından görebildiğim kadarıyla yere indi. Az sonra ortaya çıkan kamyon cisme yaklaştı ve uzaktan pek seçemediğim şeyler olmaya başladı.

Sadece insan formunda 2 siluet görebildim. Biri uçan cismin alt tarafında diğeri ise üzerindeydi. Uçan diskin yüzeyi metal plakalarla kaplanmışa benziyordu. Hem alttaki 3 kürede hem de üst tarafta çıkış borusuna benzeyen bölümler dikkatimi çekti. Az sonra ‘NSU 80 Solingen’ plakalı bir araba geldi. Bunu yeşil bir Wolkswagen izledi. Gidip yakından bakmaya karar verdiğimde ise uçan cisim çoktan ortadan kaybolmuştu. Yaptığım gözlemden bir hafta sonra, bu bölgede pek çok kişinin UFO gördüğüne dair raporlar verildi. Benimle aynı cismi ya da benzerlerini görmüş olabileceklerini düşündüm. Benzincide çalışan bir adamla konuştuğumla onun da cismi gördüğünü öğrendim.”

Okuduğumuz belge gibi birçok gözlemcinin de ifadeleri belgelendirilmiştir. O dönemde Hitler, sadece UFO tasarlamakla kalmamış aynı zamanda birçok uzman silah firmaları ile anlaşıp UFO’larını donatmıştır. Hitler’in bu projeyi faaliyete geçirmesinde birçok sebep vardır. Fakat yazımızın başında söylediğimiz gibi Hitler’in, Almanya’da direnişçi kuvvet istememesi ve istediklerini yapabilmek için bilimin en ufak zerresinden dahi yararlanmaya çalıştığı her yönüyle bellidir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri