Avukati bile isyan etti

avci

topragizbiz.com
Katılım
21 Nisan 2013
Elif Çakır'ın avukatı Fidel Okan: Kabataş olayı kurgu ve düzmece

Kabataş Meselesi… Fuat Avni DM yazışmaları ile alakalı yapılan haberlerin doğurduğu kötü sonuçlar ve yansımaları henüz tam olarak belirmedi. Kuşkusuz ileriki zamanlarda anlaşılacak, tıpkı Kabataş meselesinde olduğu gibi. O yüzden o konuyu somut bir örnek olarak sunmak istiyorum sizlere. Ne oldu Kabataş Olayı'nda hatırlayalım... Gezi Olaylarının yaşandığı bir zamanda kamuoyu korkunç bir haberle uyandı bir sabah. Haberde anlatılanlara göreKabataş İskelesi önünde ellerinde deri eldiven ve kafalarında bandana olan yarı çıplak 70 kadar erkek yanında küçücük bebeği olan başörtülü anneyi itip, kakıp tartaklamış, bebek arabasını alaşağı edip bebeği fırlatmış ve dahası kadın ve bebeğin üzerine idrarlarını boşaltarak inanılması güç bir olaya sebep olmuş. Bir gazetenin manşetinden verilen ancak tüm Turkiye kamuoyunu şaşkına çeviren olayın o günlerde bir görüntüsü ortaya çıkmamıştı... Görüntüler ortaya çıktığında aslında bir gerçekle karşı karşıya kaldık; Ortada büyük bir kandırmaca vardı. Peki olayın aslı neydi? Şöyleydi; Genç kadın Kabataş İskelesi'nde bebeği ile birlikte eşini bekliyordu. O sırada Gezi'ye destek veren bir grup, genç kadının yanından geçerken aralarında bir kaç saniyelik sözlü sataşma olur... Kadın ürker... Bu arada beklediği kocası gecikir. Geldiğinde de kadın, kendisini bekleten sorumsuz kocasına, öfkesini kusarken yaşadığı olayı da bire bin katarak anlatır. Kadının belki de amacı kocasına sorumluluğunu hatırlatmaktır. Olayı duyan koca panik ve tabii ki suçluluk duygusu ile konuyu İlçe Belediye Başkanı olan babasına hikayeyi daha da abartarak anlatır. Ak Partili Belediye Başkanı, kendisine anlatılan ve iki kez abartılmış olan hikayeyi daha da abartarak durumu parti yöneticilerine bildirir. Gezi’nin sıkıntılı döneminde parti yöneticilerine gerçekmiş gibi aktarılan hikaye basına bildirilir. Hemen kadınla röportaj yapılır. Birbirinden bağımsız olarak üç kez abartılmış bu olay gazete manşetine daha da vurucu cümlelerle geçirilir. Şu gerçek ki; o ana kadar olaya herkes inanmıştır. Olayın gerçek olmadığını sadece gelin bilmektedir. Olayı ilk abartan yalanlarla süsleyen gelindir. Diğerleri ise yalanlara ekleme yapmıştır. Kabataş’ta, Gezicilerle gelin arasındaki sözlü tartışma, tacize, darba, aşağılamaya, insanlık dışı muameleye dönüşmüştür. Hiç kuşku yok ki; Sn. Başbakan da olayın gerçekten bu haliyle yaşandığına inandırılmıştır.


Avukat fidel yazisini bu olay in paralelle mucadelelerine darbe vurmakla suclayarak bitirirken ima etigi sey herseyin dusuncesizce birbirine karistirildigini belitiyor oldugunu dusunuyorum.


 
Belki doğrudur. Olayları tvlerden anlatıldığı gibi duyduk.
ama yine de gezi parkındaki vatan hainliği ve milletin malına ve ülke bütünlüğüne verilen zararı kapatmıyor. Alman ve ingiliz ajanlarıyla elbirliği içinde yapılanları örtmüyor maalesef.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Hava bile haram, hava bile !!!
 • Ugur
 • Ugur,
 • Kişisel Gelişim Hikayeleri
 • 0    5K
Karıncayı Bile İncitmem Deme
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Foto Galeri
 • 0    2K
Şeytanın Bile Aklına Gelmez Dedirten Kopya Teknikleri
 • Ugur
 • Ugur,
 • Foto Galeri
 • 1    7K
Geri