Burada "Çekirdek Çitleyen Eşek"tir

Ugur

Administrator
Katılım
8 Nisan 2013
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi özellikle Porsuk Çayı etrafında kirliliğe neden olanlara karşı tepki göstermek için 'esprili' bir yola başvurdu. Belediye tarafından, bank üzerine oturmuş bir eşek çekirdek yerken tasvir edildi. Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 'Karikatürize edilmiş bu heykeli koyarak çevre temizliğine mizahi bir açıdan dikkat çekmek istedik' dedi.

cekirdek-citleyen-esek-1.jpg


Hoşnudiye Mahallesi Porsuk Çayı kıyısına Büyükşehir Belediyesi tarafından konulan bank üzerinde oturup çekirdek çitleyen eşek heykeli Eskişehir’de ilgi çekti. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen’in çevreyi kirletenlere esprili bir şekilde tepki göstermek amacıyla koydurduğu belirtilen ’Çekirdek çitleyen eşek’ heykeli, sosyal medya da ilgi odağı oldu.

cekirdek-citleyen-esek-2.jpg


Bazı paylaşımcılar, Porsuk Çayı kıyısına oturanların çekirdek kabuklarını ve çöpleri yere attığını ifade ederek, Büyükerşen’in bu kişilere karşı çareyi böyle bir heykeli koymakta bulduğunu söyledi. Bazı kişiler de, Yılmaz Büyükerşen’in belediye başkanlığının ilk yıllarında Porsuk Çayı kıyısında oturanların çekirdek çitleyip kabuklarını çimlerin üzerine atmasına çok kızdığını belirterek, "O yıllarda Büyükerşen’in çekirdek çitleyen eşek heykeli yaptığı söyleniyordu. Ancak bu heykeli yıllardık görmedik. Sonunda Yılmaz hoca çok kızmış olacak ki çekirdek çitleyen heykeli getirip Porsuk Çayı kayısına koydurmuş" dedi.Eskişehirspor taraftarlarının en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Kırmızı Şimşekler grubundan yapılan bir paylaşım Eskişehir'in gündemini oluşturdu. Yılmaz Büyükerşen'in yaptığı Çekirdek heykelinin önünde duran gençler bağlama ve gitar eşliğinde arkadaşım eşek şarkısını söylüyorlar. Klip, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

 
“Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az“ adam güzelce etmis daha ne desin ki.
 
Güzelmiş :)
 
Eskiden duvara yazılırdı, şimdi heykeli yapılıyor. :D

esek.jpgesek2.jpg
 
EŞEĞİN KULAKLARINI KOPARDILAR!

041120171329487072184.jpg


Büyükşehir Belediyesince kent merkezinden geçen Porsuk Çayı kıyısındaki yeşil alana yerleştirilen "çekirdek çitleyen eşek" heykelinin kulakları koparıldı.

20171104_2_26673463_27487117-373781_1.jpg


Alınan bilgiye göre, Porsuk Çayı kıyısındaki "çekirdek çitleyen eşek" heykelinin kulaklarının koparıldığını fark eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesine ihbarda bulundu. Bunun üzerine zabıta ekipleri, çevredeki MOBESE ve güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyip, olayı gerçekleştirilenlerin bulunması için çalışma başlattı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise heykelin koparılan kısımlarını toplayarak, tamirat için muhafaza altına aldı.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Burada bayağı komik videolar var :)
 • T
 • tanra,
 • Komikler
 • 0    6K
Burada İşler Böyle Gelmiş Böyle Gitmektedir
 • Ugur
 • Ugur,
 • Kişisel Gelişim Hikayeleri
 • 0    5K
Bakin ne icin Burada yaşıyormus
 • Kaptan43
 • Kaptan43,
 • İlginçler
 • 6    5K
Geri