E-mail adresi

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Bir işsiz, Microsoft'un "Temizlikçi Aranıyor" başlıklı iş ilanı üzerine başvuruda bulunur. Personel şefi kısa bir görüşmeden sonra, yer temizleme sınavını takiben şöyle der:

- İşe kabul edildin, bana e-mail adresini bırak, sana işe başlama tarihini ve getirmen gereken evrakları bildireceğiz.

Adam boynu bükük bir şekilde bilgisayarının ve tabii ki e-mail adresinin olmadığını söyler. Personel şefi, bu durumda kendisini yaşayan biri olarak kabul edemeyeceğini ve yaşamayan birisini de işe almasının mümkün olmadığını dile getirir.

Adam ne yapacağını bilemez ve kırgın bir şekilde, cebinde sadece 10 Dolar ile dışarı çıkar. Halden 10 kg domates almaya karar verir. Kapı kapı dolaşarak domatesleri satar ve sermayesini iki katına çıkarır. Bu işi üç kere daha yapar ve sermayesini 160 Dolar'a yükseltir. Artık bu şekilde yaşamını devam ettirebileceğine kanaat getirir.

Her sabah evinden biraz daha erken çıkar ve daha geç döner. Her gün parasını katlamakla meşguldür Kısa bir zaman sonra bir el arabası satın alır, daha sonra bunu bir kamyonla değiştirir. Bir süre sonra bir sevkiyat filosunun sahibidir artık. 5 yıl sonra adam ABD'nin en büyük gıda distribütörü olmuştur. Artık ailesini ve geleceğini düşünme gereğini duyar ve bir hayat sigorta poliçesi için başvuruda bulunur. Görüşmenin sonunda sigortacı teklifini göndermek üzere e-mail adresini ister. Adam e-mail adresinin olmadığını söyleyince sigortacı şöyle der:

- Çok tuhaf, e-mail adresiniz olmadan bir imparatorluk kurmuşsunuz, hele bir de e-mailiniz olsaydı kim bilir ne olurdunuz?

Adam biraz düşünür ve şöyle yanıt verir: "Microsoft'da Temizlikçi..."
 
Üst