Üst
denizf

Fotoğraf Paylaşmak Hakkında Bir Kıssadan Hisse

denizf

Aktif Üye

Kanım dondu, bayanlar okusun okutsun özellikle.

FOTOĞRAF PAYLAŞMAK HAKKINDA BİR KISSADAN HİSSE

Semra henüz yeni evliydi. Telefonumda erkek yok deyip düğününde çekildiği en güzel fotoğrafını profiline koymuştu. Arkadaşlarından birinin küçük kızı çok seviyordu. Semra teyzesini annesi pazar sabahı bakkala kadar gitmişti. Telefonda Semra teyzesinin fotoğrafını görünce babasına koştu hemen bak baba büyüyünce bende onun gibi olacağım çok güzel demi. Adam alıcı gözüyle baktı gerçekten çok güzel bir kadındı Semra. Daha sonra gizli gizli karısının Telefonundan Semra’yı izledi, artık her gece Semra’nın fotoğrafına bakmadan gözüne uyku girmiyordu. Ve bir gece mesaj attı Semra’ya. Semra çok kötüyüm kavga ettik yarın mutlaka bana gel, Ayşe’de seni çok özledi. Olumlu yanıt geldi Semra’dan adamın sevinçten kalbi yerinden fırlayacak gibi oldu. Sabah hanımını ve küçük kızını annesine yolladı hanımının çantasına attığı Telefonunu gizlice aldı. Ve o an...
Semra gelmişti kapıdaydı kapı açık lavabodayım diye Msj attı. Ve Semra içeri girdi oturma odasına oturdu. Ertesi gün genç kadın arkadaşının evinde defalarca tecavüze uğramış bir durumda ölü bulundu. Adamdan hiç bir iz bulunamadı.

"Ey nebiyy-i Zişan: hanımlarına, kızlarına ve inananların hanımlarına söyle ki. Cilbablarını uzuvlarını belli etmeyecek şekilde üzerlerine sarkıtsınlar. İşte bu suretle örtünmeleri, onların tanınmalarına ve kötü insanlar tarafından eziyet olunmamalarına daha yakın bir davranıştır. Allah daima çok bağışlayıcı ve çok merhamet edici olmuştur. " Ahzâb Suresi 59. Ayeti Kerimesi

Ey hanım kardeşim: Siz hiç yoldan geçen bir adama! en güzel fotoğraflarınızı verip, canın sıkıldıkça bakarsın der misiniz?

Dışarda erkeklerin bakmasından rahatsız olan bayanların sanal âlemde çok rahatça fotoğraf paylaşmaları şeytana maskara olmaktır.

Tanıdığınız veya tanımadığınız birisi size eşini, anneni, kızını karşıma getir de doya doya bir bakayım dese ne yaparsınız?
Cinayet sebebidir değil mi?
Siz eşinizin, kızınızın, annenizin resimlerini internette paylaşarak insanların pis bakışlarına sebep oluyorsunuz.
Anneniz cennet vesilesi,
Eşiniz imanınızın yarısı,
Kızınız evinizim bereketini
KENDİNİZE GELİN.
 
Geri