• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Gülenin İmzalı Talimatı Ortaya Çıktı

Kaptan43

topragizbiz.com
#1
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, tutuklu örgüt üyelerinin tahliyesi için hakimlere talimat vermiş. Talimatla ilgili olarak açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, "Gülen'in verdiği en somut talimat" dedi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in örgüt üyelerine talimatının imzalı belgesi ortaya çıktı.

Habertürk Haber Merkezi'nden Veli Sarıboğa ve Serdar Kulaksız'ın edindiği bilgilere göre FETÖ elebaşı Gülen, tutuklu örgüt üyelerinin tahliyesi için hakimlere yazılı ve imzalı talimat verdi.

Talimatı, ABD’den kapatılan Zaman gazetesinin yöneticisi Fevzi Yazıcı’nın flash bellek içerisinde getirdiği belirtildi. Yazıcı'nın emniyetteki sorgusu sürerken belgenin ABD’deki davada da gündeme getirildiği bildirildi.

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCISI FİDAN'DAN AÇIKLAMA


İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan, "Kapatılan Zaman gazetesi çalışanının evindeki doküman, 'salıverme kumpası'na ilişkin Gülen'in verdiği en somut talimat." dedi.Başsavcı Fidan, "Bu sözde dava, Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) ABD üzerinden diriltmeyi amaçlayan ve Türkiye Cumhuriyetini hedef alan bir kumpas davasıdır. FETÖ'nün 17/25 Aralık kumpası, MİT TIR'ları ihaneti sözde Selam Tevhid örgütü meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır. Bu kumpasların en önemli ayağı firari emniyet mensupları ile bunlarla işbirliği içinde çalışan yabancı istihbarat birimleridir" dedi.

"BİREBİR TALİMATIN EN SOMUT ÖRNEĞİ"


15 Temmuz darbe girişiminden sonra bu örgütün medya yapılanması kapsamında 52 kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini, gözaltına alınan şüpheliler arasında Zaman gazetesinde Görsel Yönetmen ve Grafik Tasarım Sorumlusu Fevzi Yazıcı'nın da bulunduğunu belirten Başsavcı İrfan Fidan, "Bu şahsın evinde yapılan aramada dijital dokümanlar, bilgi ve belgeler ele geçirildi. Bu dokümanların çözümü devam ederken FETÖ elebaşısına ait olduğu tespit edilen bir mektup ele geçirildi. Bu mektubun tarihi çok önemli. Bu terörist başının örgüt üyelerine verdiği birebir talimatın en somut örneğidir. Bu talimatı alan örgüt yöneticileri hakimler Mustafa Başer ve Metin Özçelik, 25 Nisan 2015'te aralarında Ali Fuat Yılmazer, Ömer Köse, Yurt Atayün, Yasin Topçu ve Hüseyin Korkmaz hakkında tahliye kararı vermişlerdir. Ancak 10 Sulh Hakimliğince bu kararlar yok hükümde sayılarak tahliyeleri engellenmiştir" diye konuştu.

Başsavcı Fidan, halen Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan ile Mehmet Altan'ın aralarında bulunduğu FETÖ medya yapılanması davasının da sanığı olan Fevzi Yazıcı'nın 8 Nisan 2015'te ABD'ye çıkış yaptığını, 18 Nisan 2015'te yurda döndüğünü ve yanında bu mektubu getirdiğini ifade etti. Fevzi Yazıcı'nın söz konusu Fetullah Gülen imzalı yazılı talimatını içeren belgeyi yanında getirdiğini belirten Başsavcı Fidan, söz konusu belgede teröristbaşı Gülen'e ait imzanın, yine Yazıcı'dan ele geçirilen saat ve çekte yer alan imzalar ile aynı olduğu anlaşıldığını vurguladı. Yazıcı'nın yanında getirdiği diğer belgeler ile ilgili sorgulamanın devam ettiği, 100'e yakın flash diskin ele geçirildiğini belirten Başsavcı Fidan, söz konusu talimatını içeren belgenin de sözde ABD'deki yargılamaya dosyasına girdiğini belirtti.

Başsavcı Fidan, ayrıca ABD'deki davada tanık olarak dinlenen firari emniyet müdürü Hüseyin Korkmaz'ın ise Bylock kullanıcısı olduğunu ifade ederek "Hüseyin Korkmaz'ın Koreli eşi, Nazmi Ardıç'ın eşi Nuray Ardıç, Ali Fuat Yılmazer'in eşi Fatma Saadet Yılmazer ve bir Türk Silahlı Kuvvetler mensubunun eşi ile 25 Ocak 2015'te ABD'ye gitmişlerdir" diye konuştu.

Kaynak
 
Üst