Gurbetçi Şaban Filmi Almanya’da Gerçek Oldu - Olmayan Çocuğa Çocuk Parası Ödenmesi

Ugur

Administrator
Katılım
8 Nisan 2013
Türk sinemasının klasikleri arasında yer alan Gurbetçi Şaban filminde işlenen “Olmayan çocuğa çocuk parası ödenmesi” durumu Almanya’da gerçek oldu. Suç çetelerinin doğu Avrupa’dan getirdikleri Avrupa Birliği vatandaşlarını kullanarak, Alman devletinden milyonlarca Euro çocuk parasını haksız yere aldığı ortaya çıktı.

gurbetci-saban.jpg


Welt am Sonntag Gazetesi’nin haberine göre daha rahat bir yaşam vaadiyle Almanya’ya getirilen aileler adına, geldikleri ülkelerden sahte doğum belgeleri çıkarttırılıyor. Aileler bu belgelerle Alman makamlarından çocuk parası alıyorlar. Bazı durumlarda ise kişilerin gerçekten çocuk sahibi olduğu ancak bunların Almanya’da yaşamadığı ortaya çıktı. Bu şekilde elde edilen milyonlarca Euro’nun çeteler tarafından toplandığı belirlendi.

Kemal Sunal’ın başrolde oynadığı Gurbetçi Şaban filminde de Almanya’ya işçi olarak gelen Şaban karakteri, memleketinde kendisiyle aynı soy ismi taşıyan ve baba adı tutan çocukların belgeleri ile Alman makamlarından çocuk parası alıyor ve kısa sürede zengin oluyor.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri