Hollandalı Gurbetçiler yola çıkıyor.

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan


Kuzey Hollanda bölgesindeki tüm okullar cuma günü son derslerini görerek 6 haftalık yaz tatiline girecek. Tatillerin başlamasıyla birlikte yüz binlerce gurbetçi memlekete gitmek için yollara düşecek.

Orta Hollanda 08 Temmuz, Güney Hollanda ise 15 Temmuzdan itibaren yaz tatiline ayrılacak.

Bir an önce memlekete gidebilmek için heyecanla gün sayan vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu astronomik bilet fiyatlarına rağmen havayolunu tercih ederken, azımsanmayacak bir kesimde karayolunu tercih ediyor.

Tatillerin başlamasıyla birlikte yüz binlerce gurbetçi memlekete gitmek için yollara düşecek. Havayolu ulaşımı astronomik bilet fiyatları ve bilet bulmada yaşanan zorluklara rağmen yine en çok tercih edilen ulaşım aracı. Ancak kara yolunu tercih edenlerin sayısı da gün geçtikçe artmakta. Karayolu yolculuğu uzun ve meşakkatli olmasına rağmen en ucuz ulaşım olmasından dolayı tercih ediliyor.

Tüm yaşana sıkıntılara rağmen
Gurbetçiler için sıla yolu hep çile yolu olmuştur. Uçak biletlerinin astronomik pahalı olması, geriye sadece karayolu alternatifini bırakıyor. Karayolunu kullanan vatandaşlarımızın ise Türkiye güzergâhı üzerindeki ülkelerde yaşamış oldukları sorunlar halen devam ediyor. Ancak tüm yaşana sıkıntılara rağmen Hollanda’da yaşayan 400 bine yakın Türkün büyük bir çoğunluğun Memlekete bir şekilde gitmesine engel olamıyor.

Hollanda’da yaz aylarında, yüksek sezon olarak adlandırılan temmuz ve ağustos aylarında 1 kişinin Türkiye ye gidiş dönüş bileti ortalama 500 ile 600 avro civarında. Rakam tercih ettiğiniz havayolu ve varış noktasına göre değişmekte. 4 kişilik ortalama bir Türk ailesinin sadece in bin olarak tabir edilen ulaşım masrafı 2400 avroyu bulmakta.

Hollanda için Yaz tatil tarihleri
Kuzey Hollanda: 22 Temmuz ile 03 Eylül arası
Orta Hollanda: 8 Temmuz ile 20 Ağustos arası
Güney Hollanda: 15 Temmuz ile 27 Ağustos arası

Kaynak
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst