Kılıçdaroğlu icraya verildi maaşına haciz konuldu

MURATS44

topragizbiz.com
Kemal Kılıçdaroğlu’nun başı Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Mehmet Özhaseki’ye yönelik yalan ve iftira dolu suçlamaları nedeniyle dertte.
kilicdaroglu-yeni-yil-mesaji-1420025199-4711.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başı Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Eski Başkan Mehmet Özhaseki’ye yönelik yalan ve iftira dolu suçlamaları nedeniyle dertte. Seçimler öncesi bol vaatleriyle gündeme gelen ve bu vaatlerinin kaynağı sorgulanan Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında açılan tazminat davasını ödemek için kaynak bulamadı. Yargıtay tarafından onaylanmış tazminatı ödemeyen Kılıçdaroğlu icraya verildi ve maaşına haciz konuldu.

HALKA SUCUK DAĞITMIŞTI​

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 yılında Meclisteki bütçe görüşmeleri sırasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Dönemin Başkanı Mehmet Özhaseki hakkında yolsuzluk iddialarında bulunmuş ve daha sonra bu iddiaların yalan ve iftiradan ibaret olduğu ortaya çıkmıştı. İddialar nedeniyle başlayan soruşturma sonuçlandıktan sonra Mehmet Özhaseki ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi çalışanları kişilik haklarına hakaretten tazminat davaları açtı. Bu davaları kazanan Mehmet Özhaseki, tazminat paraları ile halka sucuk dağıtarak büyük ses getirmişti.

BİR DAVA DAHA KESİNLEŞTİ​

Devam eden tazminat davalarından birisi daha kesinleşti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Beyhan, açmış olduğu tazminat davasını kazanarak mahkeme masrafları ve faizleriyle birlikte 8 bin 772 TL almaya hak kazandı. Kılıçdaroğlu’nun avukatlarınca Yargıtay’a götürülen mahkeme kararı Yargıtay tarafından da onandı. Tüm hukuki süreçlerinin tamamlanmasının ardından Hüseyin Beyhan’ın avukatları tarafından Kayseri 2. İcra Müdürlüğü’ne başvuruldu ve İcra Müdürlüğünce Kılıçdaroğlu’na ödeme tebligatı yapıldı.

Son günlerde seçim vaatleriyle gündeme gelen ve bu vaatlerinin kaynağı sorgulanan Kemal Kılıçdaroğlu, 8 bin 772 TL’lik tazminata kaynak bulamadı. Kayseri 2. İcra Müdürlüğü’nün ödeme tebligatına rağmen 10 gün içinde tazminatı ödemeyen Kılıçdaroğlu için icra kararı çıkartıldı.
 

:Eylül:

Aktif Üye
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'un tv haberde izlediğimde hepsine kaynak göstermişti tam olarak kanalın adını bilmiyorum ama şu an.
bu yayımın kaynağı gösterilirse iyi olur tşk ederim.
gerçi kaynak olsada olmasaa sorun yok. Hepsi aynı liderlerin heps çıkarlarını düşünüyorlar olanda dar gelirli vatandaşa oluyor.
AKP önce şehitlerimize ev verdi, maaşaa bagladı, izledigim bir haberlerde devletimiz ev sahipleirne demiş ya evlerden çıakrsınız yadaa bu evlerin yarı ücretlerini ödersiniz.
Beni artık hiç birşey şaşırtmıyor.
Evet vaatler veriliyorr kaynaklarınıda herşeye %99 zam ve faiz yaşamayız unuttuk sayelerinde.
tşk ederim saygılar.
 

MURATS44

topragizbiz.com
Yayının kaynağı bütün haber siteleri. Nette bütün haber sitelerinde var.
ayrıca kılıçdaroğlunun hakaret ve iftiradan yediği cezaların hesabıda yok.
AKP önce şehitlerimize ev verdi, maaşaa bagladı, izledigim bir haberlerde devletimiz ev sahipleirne demiş ya evlerden çıakrsınız yadaa bu evlerin yarı ücretlerini ödersiniz.
Bu haberin kaynağı nedir? demişlerle varsayımlarla olmuyor :)
Öyle birşey varsa da halt etmişler. Şehitlere bir değil ikişer tane vermeleri lazımdı. Bunun doğru olma ihtimali bile korkunç. Kaynağını merak ettim. İnşallah böyle bir yanlış yapmamışlardır.
 

Ugur

Administrator
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, tazminata mahkum olduğu Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Beyhan tarafından 8 bin 772 TL haciz işlemi başlatıldı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Halil İbrahim Yolcu ise ödemeyi yaptıklarını ancak Anayasa Mahkemesi'nde hukuk mücadelelerinin devam ettiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Beyhan, açtığı tazminat davasını kazanarak mahkeme masrafları ve faizleriyle birlikte 8 bin 772 TL almaya hak kazandı.

Kararın Yargıtay’da da onanmasının ardından Hüseyin Beyhan’ın avukatları tarafından Kayseri 2’nci İcra Müdürlüğü’ne başvuruldu ve İcra Müdürlüğünce Kılıçdaroğlu’na ödeme tebligatı yapıldı.

TBMM'YE MÜZEKKERE YAZILDI

2’nci İcra Müdürlüğü’nün ödeme tebligatına rağmen 10 gün içinde tazminatı ödemeyen Kılıçdaroğlu için icra kararı çıkartıldı. Kayseri 2’nci İcra Müdürlüğü de icra işlemeninin yerine getirilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına müzekkere yazdı.

AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Halil İbrahim Yolcu ise hurriyet.com.tr'ye şu açıklamayı yaptı:

''Öncelikle belirtmek isterim ki, bu davanın tarafı, kamuoyuna yansıtıldığı gibi, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP milletvekili adayı Mehmet Özhaseki değildir. Davayı açan belediyede görevli Hüseyin Beyhan isimli bir vatandaştır. Dava Kayseri İkinci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü, önce red kararı verildi, sonra Yargıtay'da itiraz üzerine bozuldu. Bozma ilamına uyan yerel mahkeme kısmı kabül ile 4 bin TL tazminata hükmetti. Bizim temyizimiz üzerine 4 bin TL için onama kararı verildi.

Bunun üzerine biz de Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu adına Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkımızı 6 Nisan 2015 tarihinde kullandık. Ama bu başvuru tazminatın tahsiline engel değildir. Bu sebeple biz de masraf ve faizleri ile birlikte 8 bin 752 TL'yi Kayseri İkinci İcra Müdürlüğü'ne yatırdık. Anayasa Mahkemesi'ndeki hukuk mücadelemiz devam ediyor. Konunun siyasi kampanya ve propaganda malzemesi haline getirilmesine rağmen Yüce Adalet'in lehimize tecelli edeceğine inancım tamdır."

DAVANIN GEÇMİŞİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 yılında Meclisteki bütçe görüşmeleri sırasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde yolsuzluk iddialarında bulundu. Bu nedenle dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve bazı belediye çalışanı, kişilik haklarına hakaretten tazminat davaları açtı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Beyhan da bu kapsamda dava açtı.

hurriyet
 

MURATS44

topragizbiz.com
Sonuçta kılışdaroğunun ödeyeceği cezalara sadece bir örnek daha. Bahse konu olan dava bir vatandaşa aitse kılıçdaroğlunun avukatının ve kılıçdroğlunun konuyla ilgisi ney ki, haciz ona gidiyor. Mesele vatandaş değil.

toki başbakanlığa bağlı bir müdürlük. ve çok yanlış. Doğruya doğru. Bu şehit ve gazilere , bu ülke için can vermiş sakat kalmış insanlara yapılmış büyük bir haksızlıktır. Şehit ve gazilerin fedakarlıkları karşısında değil bir daire , binayı verseler yine azdır. Çok yanlış bir hareket.

Ama bu haberin seçim öncesi ve sadece tek bir sitede yayınlanması da ilginç geldi bana. Madem böyle birşey vardı çok daha önceden ortaya çıkarılıp konuşulması lazımdı. Bu hareketi kabul etmemiz mümkün değil.
 
Üst