Sohbet Kılıçdaroğlu yeni bir darbe bekliyor mu? - Süleyman ÖZIŞIK

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
Türkiye'nin en önemli sıkıntılarından K.Kılıçdaroğlu15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden neredeyse 11 ay geçti. O gece darbecilerle yaptığı pazarlıklar sonucu Atatürk Havaalanı'ndan kaçan Kemal Kılıçdaroğlu daha sonraki süreçte farklıymış gibi görünen açıklamalar yaptı.

Farz-ı misal...

Yenikapı Mitingi'nde 5 milyon insanın karşısına çıkıp darbeyi lanetler gibi yaptı. Darbenin kötü bir şey olduğunu üç beş cümle ile özetledikten sonra, sözü Erdoğan'a getirip, "Bu ülkede siyasi darbe yapılıyor" dedi.

Açın o konuşmayı tekrar baştan sona izleyin.

Kılıçdaroğlu'nun, darbeyi neredeyse meşrulaştıracak açıklamalarına tanıklık edeceksiniz. Deyim yerindeyse, Firavun'u eleştirmek için çıktığı kürsüde, "Ama Hazreti Musa'da az kaşınmadı" demeye getirdi.

Aradan aylar geçti ve CHP lideri içinde ukde olarak kalan fitne ve vesveseyi dışarı salıp, "Kontrollü darbeydi" dedi.

Bugün hala aynı şeyi söylüyor!

Bir diğer deyişle Fetö'ye can suyu olmaya devam ediyor. Şeytanın çocuğu gibi davranan Fetö'nün müritleri ne diyorsa o da aynı şeyi söylüyor.

Onlar da Hakan Fidan'ın kellesini istiyor, Kemal Kılıçdaroğlu da. Onlar da Hulusi Akar'ı harcamaya çalışıyor, Kılıçdaroğlu da... Onlar da Erdoğan'ın kanlı ya da kansız devrilmesini istiyor, Kılıçdaroğlu da...

Arada bir iki eleştiri aldı mı hemen kıvırıp, "Biz darbenin karşısındayız" diyerek meseleyi geçiştirmesine bakmayın.

Kılıçdaroğlu hiç bir zaman gerçek anlamda bu darbenin karşısında olmadı. Darbenin karşısında olmadığı gibi darbe mağdurlarının yanında da yer almadı.

Bunu niye söylüyorum?

Yukarıda da belirttiğim gibi, darbenin üzerinden neredeyse 11 ay geçti. Siz, geride bıraktığımız bu 11 aylık süreçte, Kemal Kılıçdaroğlu'nu herhangi bir 15 Temmuz şehit yakının evinde gördünüz mü?

Birinin sofrasına oturduğuna, birinin omuzuna elini atıp teselli ettiğine, birinin yasal haklarını savunduğuna şahit oldunuz mu?

Peki aylardır Fetö'nün yeni bir darbe girişiminde bulunacağını konuşup duruyoruz. Kılıçdaroğlu'nun bir kez bile olsun Fetö'cülere yönelik Sayın Devlet Bahçeli gibi bir tavır koyduğunu ve meydan okuduğunu gördünüz mü?

Bir ana muhalefet lideri ülkesinin bekasını ilgilendiren bu iki meseleyle ilgili tek kelime etmez mi 11 ayda?

Etmiyor, edemez ve etmeyecek!

Tıpkı PKK'lılara, tıpkı DHKP-C'lilere laf söyleyemediği gibi onlara da laf söyleyemez.

Bakın dünkü konuşmasına...

Mısır'da darbeye direnenlerin yaptığı Rabia işaretini, "Teröristlerin sembolü" diye yorumluyor. İzlerken, "Umarım şizofrenimdir ve umarım bu adam tamamen benim uydurduğum bir hayal ürünüdür" dedim.

Ne güzel olurdu!

Ancak şizofren değilim ve maalesef bu adam gerçek!

Bir önceki yazımda, "Fetö'cüler yeni bir darbe girişiminde bulunabilir. Çünkü, hala zamanı geldiğinde milletini belirli bir çıkar karşılığında satacak insanlar var aramızda" demiştim.

Maalesef CHP'nin lideri o insanların başını çekiyor!

Bu da bizim en acı gerçeğimiz!
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Kılıçdaroğlu'ndan yeni gaf!
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Komikler
 • 2    6K
Kemal Kılıçdaroğlu'nu Nobel'e Aday Gösterecekler
 • Ugur
 • Ugur,
 • Güncel
 • 0    2K
Kılıçdaroğlu'nun Kravat Rengi Neden Portakal Rengi?
 • K
 • KUZEYLi,
 • Güncel
 • 7    4K
Geri