Sağlık Saç dökülmesini engelleyen Nar Kabuğu maskesi

Saç  dökülmesini engelleyen  Nar Kabuğu  maskesi Bol miktarda C vitamini içeren nar meyvesi, bağışıklık sitemini güçlendirmeden kanser hücrelerini yok etmeye kadar bir çok hastalığın önüne geçiyor. Son yıllarda kozmetik sektöründe adını sıkça duyduğumuz narın kesinlikle kabuğunu atmamalısınız. Saçları parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olan nar kabuğunun daha birçok faydalarını sizler için araştırdık.

Kuran-ı Kerim'de adı geçen meyveler arasında yer alan nar, yeryüzündeki en şifalı meyvelerden biridir. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre kanser hücrelerinin çoğalmasını engelleyen nar, B5, B6, C ve E, C, B1 ve B2 vitaminlerinin yanında zengin potasyum, magnezyum ve folat içeriyor. Bu içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde güzellik uzmanlarının da dikkatini çeken narın saça ve cilde faydaları saymakla bitmiyor. C vitamini bakımından zengin olan nar özellikle cildin kolajen yapısını destekleyerek her zaman sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Siz de cildiniz ve saçlarınız için bakım yaparken hem nardan hem de nar kabuğundan faydalanabilirsiniz. İşte haberin ayrıntıları...

Omega-5 yağ içeren nar kuru ve hassas cildi onararak pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

En güçlü nemlendiriciler arasında listenin ilk başında yer aldığı için saçları kökten uca kadar nemlendirerek, kuru ve cansız görünümünü ortadan kaldırır. Özellikle aşırı ısılı işlem sonrasında hasar gören saçların kurtarıcısı olan nar, içerisinde bulunan punicic sayesinde saçların hızlıca uzamasına olanak sağlar.

Saçları besleyen nar kabuğu, saç dökülmesini engelleyerek yeni saçların çıkmasına yardımcı olur.

Genellikle güneş kremlerinin içerisinde bulunan nar özü, serbest radikalleri ortadan kaldırarak, cilt kanserine sebep olacak nedenleri ortadan kaldırır.

Narın önemli faydalarından biri ise saç derisinde oluşan sivilceleri kısa sürede geçirdiğidir. Sivilce olan bölgelerinize nar maskesi yapabilirsiniz.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURAN NAR MASKESİ TARİFİ

MALZEMELER

1 bardak nar tanesi
2 bardak ılık su
1 poşet yaş maya
1 tatlı kaşığı toz acı biber
1 yemek kaşığı bal
1 tatlı kaşığı hintyağı

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm malzemeleri bir kavanozun içerisine koyarak ağzını sıkıca kapatın. Daha sonra mayalanması için bir kenara bırakın. Hazır hale gelen karışımı sprey şişeye koyarak haftada 2 kez saç diplerinize 10 kere sıkın. Bone ile saçlarınızı kapattıktan sonra 45 dakika bekletin. Son olarak saçınızı yıkayabilirsiniz.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri