Sezon Başından Beri Şikayet Edilen Çukur'a RTÜK'ten Ceza

Ugur

Administrator
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), darp, cinayet, ateşli silah görüntüleri nedeniyle sezon başından beri yoğun olarak şikayet edilen "Çukur" adlı diziye ceza verdi. RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Show TV'de yayınlanan Çukur dizisi, yeni sezonun ilk üç bölümünde erken saatlerde yoğun olarak darp, cinayet ve ateşli silahlar gösterdi.Üçüncü sezonu yayınlanan Çukur'u, vatandaşlar sezon başından itibaren yoğun olarak RTÜK'e şikayet etti.

Televizyon dizilerinin başta çocuk ve gençler olmak üzere toplumu derinden etkilediğinden yola çıkan Üst Kurul, dizi hakkında düzenlenen raporu gündemine aldı.

Üst Kurul toplantısında Çukur'un, 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un ilgili maddesinde yer alan "yayın hizmetleri, şiddeti özendirici ve kanıksatıcı olamaz" hükmünü ihlal ettiğine karar verildi.

Diziye "idari para cezası müeyyidesi" uygulanması oy birliğiyle kararlaştırıldı.
 
  • Beğen
Tepkiler: hmz ve MURATS44

VuSLaT

topragizbiz.com
Rütuk diger dizilerede sansür uygulasın ceza versin adaletli olur... Çok izlenen diziye niye takıyor ki. Yıllardır süren kurtlar vadisinde çiçek ekmiyorlardı.. Şiddet oradada var keza aynı şekilde diğer diziler, hepsi vurdulu kırdılı, bence dizilerin tamamına baksınlar.
 

MURATS44

topragizbiz.com
Bu diziler normalde gençlerin uyuması gereken zamanlarda oynuyor. Şimdiki anne babalar çocukların odasına kadar televizyon koydukları için takip etmiyorlar . Bu çocuk ne izliyor diye ilgilenmiyorlar sonra da suç dizilerde oluyor.
Kurtlar vadisinde çiçek ekmiyorlardı ama o dizi tamamen türkiye gerçekleriyle doluydu.

diriliş ertuğrul da aynı şekildeydi tamamen türk tarihi ve barbar avrupalıların vahşetlerini anlatıyordu. Bence suç dizilerde değil ailelerde. her odaya bir tv koyup sonrada onu yasaklasınlar bunu yasaklasınlar. ne izleyecez o zaman. gece gündüz esra erol ve evlilik programlarımı izleyelim....
 
  • Beğen
Tepkiler: VuSLaT

VuSLaT

topragizbiz.com
Esra Erol programını beyler çok izliyor efenimmm😄

Hani rütük şiddete takmışya, her dizide şiddet var... Bazı diziler evet turkiye in geçmişini ve içinde olan oyunları vurguluyor ama yine silah var yine kan var, bence rütuk az ders çalışmalı😄
 
  • Beğen
Tepkiler: MURATS44

Ugur

Administrator
Aslında Türk televizyonlarına bir reset atmak lazım.

Aile yapısını sadece şiddet içeren diziler mi bozuyor ki? Bence dram dizileri daha tehlikeli.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst