Uçan Taksi Dünyaya Tanıtıldı

Ugur

Administrator
Singapur’un Marina Körfezi’nde başarılı bir şekilde uçuşunu gerçekleştiren 18 pervaneli hava taksi Volocopter, dünyaya tanıtıldı. Son testini gerçekleştiren uçan taksinin hizmete girmesi için çalışmalar sürüyor. Daha önce Dubai, Helsinki, Almanya ve Las Vegas'ta birçok testten geçen uçan taksi ilk şehir merkezi turunu Singapur’da gerçekleştirdi.Hava taksisinin uygun fiyatlı ve hızlı bir ulaşım aracı olacağı belirtildi. Dünyanın ilk hava taksi durağı Voloport, Singapur'daki Akıllı Ulaşım Sistemleri (ITS) Dünya Kongresi'nde tanıtıldı. Volocopter’in CEO’su Florian Reuter, “VoloPort’u test etmek çok heyecan verici” ifadelerini kullandı.


Asya'da 2 yıl içinde pilotsuz uçan taksi seferlerine başlanması hedefleniyor. Marina Körfezi üzerinde 2 buçuk dakika uçan taksinin ulaşımda zirveye ulaşacağı belirtiliyor. Volocopter şirketinin ürettiği uçan taksi, bagajla birlikte iki yolcu taşıyabiliyor ve saatte 110 kilometre hıza ulaşabiliyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: MURATS44

MURATS44

topragizbiz.com
Güzel tespit. Zaten görünümü de helikoptere benziyor. Tek farkı pervanelerin şekli. Normal helikopterde pervane cüsseye göre orantılı ama bunun pervane alanı çok geniş. Yine de her şey ilk adımla başlar. Bundan sonraki modellerinde tekerlekli olanı da görürüz. Yerli uçan taksimiz nasıl olacak merak ediyorum.
 
  • Beğen
Tepkiler: VuSLaT
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst