Sinan Alaağaç (1960 - 1985) - Eskişehirspor'un Milli Kalecisi

Ugur

Administrator
Sinan Alaağaç
Sinan Alaağaç, (14 Mayıs 1960, Eskişehir - 24 Kasım 1985 Bolu), Türk futbolcudur. Eskişehirspor camiasi için kulübün gelmiş geçmiş en büyük kalecilerinden birisi olarak görülmektedır. Henüz 25 yaşında iken takımının Abant'taki kampında yaptığı antrenmandan sonra yemeğe inmemesi üzerine takım sorumlularının odasına gitti. Hastaneye giderken yolda yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Daha önce sarılık ve diğer karaciğer rahatsızlığı nedeniyle Eskişehir'deki hastanelerde uzunca bir tedavi görmüştü. Eskişehirspor'da kalecilik yapan Sinan Ören'in dayısıdır.

Futboldan önce atletizm ve hentbol da oynadı. Anadolu Üniversitesi Maden Fakültesinde yüksek öğrenimini tamamlayıp 1982 yılında maden mühendisi, 1983 yılında da yüksek lisansını yaparak yüksek maden mühendisi olarak üniversiteden mezun oldu.

Başarılı performansı ile millî takıma kadar yükseldi. 6 kez millî takımlara çağrıldı, 4 kez Türkiye U-21 millî takımı formasını giydi. İki kez Türkiye A millî takıma davet edildi ve iki kez yedek kaleci olarak takım kadrosunda yer aldı.

 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst