Üst
Swarovski Taş Nedir?

Swarovski Taş Nedir?

  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ugur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Daniel Swarovski (1862 - 1956)
Daniel Swarovski (1862 - 1956)
Swarovski taş, adını 19. yüzyıl sonlarında Daniel Swarovski (1862 - 1956) tarafından kurulan Swarovski firmasından alır. Swarovski taşlar, gerçek pırlanta değillerdir. Kristal taşlara özel kesim teknikleri uygulanarak ve pürüzsüz bir görünüm verilerek pırlanta görünümünün elde edildiği taşlardır.

Çocukken cam ve kristal üretimi yapan babasının küçük fabrikasında çalışan Daniel Swarovski, İlerleyen dönemlerde kristal kesme makinesini icat etmiştir. Üzerinde 9 yıl çalıştığı bu makinenin patentini sonunda almayı başarmış ve kendi firmasını kurmuştur.

1889 yılında İtalyan tasarımcılar ile çalışmaya başlayan Swarovski, birçok yaratıcı tasarım sunmuştur. Bu tasarımlar arasında mücevherler başta olmak üzere el çantaları, kıyafet aksesuarları, kemerler yer almıştır. 1913 yılına gelindiğinde Swarovski, kusursuz kristal kesebilen bu icadını piyasaya sürmüştür.

Ürettikleri ilk ürünlerinde çiçek logosu kullanılmış ancak daha sonraki dönemlerde kuğu logosu kullanılmaya başlamıştır.

Swarovski
Swarovski
Kurulduğu ilk günden bugünlere kadar sürekli gelişen ve büyüyen firmanın bugün dünyanın her köşesinde lüks mağazaları yer almaktadır. Trolit adında kıyafet makinesi, Signity adında dekoratif taşlar, Kristal bileme makinesi, Swareflex adında yansıtıcı camlar, Crystal Fabric adı ile kristaller, Crystal Time adı ile de muhteşem saatler üretilmiştir. Ayrıca ev dekorasyonunda da kullanılan birçok ürün piyasaya sürülmüştür.

Kristal taş nedir?​

Kristal taşlar, kaya kristali, cam ya da akrilikten yapılan suni yani yapay elmaslardır.Camın alt kısmının metal tozlarla kaplaması ile elde edilen kristal taşların kullanışlılığı inanılmaz ölçüde artmıştır.Kristal Taşlar elmasların yapayı olarak kullanılır. Bazı üreticilerin elmasların gün ışığındaki parıldama efektlerinin de kristal taşlarda yakalanması ile daha fazla kullanılmaya başlamıştır.

Kaynak: www.degerlitaslar.gen.tr
 
Geri