İlginç Bilim Dünyasının en gizemli deneyi

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
Bilim Dünyasının en gizemli deneyi Bilim Dünyasının en gizemli deneyi
Bilimin en gizemli deneyi! Ölüleri diriltmeyi başardı ama...


Robert Cornish, bilim tarihinin en enteresan insanlarından. Daha 18 yaşındayken Kaliforniya Üniversitesi'nden mezun olan, 22 yaşındaki doktorasını tamamlayan bilim insanı, ilk olarak su altında gazete okumayı sağlayan mercekleri üretmesiyle tanındı. Bu işi tutmadı ama onun çalışmaları sadece bununla sınırlı kalmadı. Daha sonra ise canlıları tekrar hayata döndüren çalışmalar yapmaya başladı. Ona ününü getiren ise bu çalışmaları oldu. Robert Cornish, ölen canlıları hayata döndürmeye başardığını iddia etmişti ama hiçbir şey beklediği gibi olmadı.

ÖLÜLERİ DİRİLTMEYE BAŞLADI

Cornish'in ölüleri hayata geri döndürme yöntemi tahterevalli sisteminden oluşuyordu. Ölmüş birini kan sulandırıcı ilaçların da yardımıyla çevirerek kan dolaşımının devamlılığını sağlarsa bu kişinin hayata geri döneceğini planlıyordu.

Herkesten gizli saklı yaptığı deneylerde ölü bir insanı bir saat süresince bu düzenekte döndürüp sallandırdıktan sonra yüzünde ısınmalar ve titremeler olduğunu gördü. Ancak kişi henüz tam olarak canlanmamıştı.

Bu deneylerden sonra çalışmalarını daha da ilerletebilmek için deneylerinde hayvanları kullanmaya başladı. Ölü köpekleri kobay olarak kullanmaya karar verdi. Köpeklerine verdiği isimler Lazarus II, III, VI ve V oldu. Bu isimleri vererek İncil'e gönderme yapıyordu.

Lazarus II ve III hayata döndürüldü fakat saatler sonra öldüler.

Lazarus VI ve V ise kör olmalarına ve hasarlı beyinlerine rağmen aylarca yaşadılar.

Aradan geçen 12 yıl boyunca hayvan hakları savunucuları Cornish'ten oldukça rahatsızdılar. Bu sebeple Cornish evinde gizli çalışmalar yürüttü.

1947 yılında gazetelere verdiği bir röportajda sistemine ek olarak bir akciğer makinesi geliştirdiğini belirterek solunumun da devamlılığını sağlayacağını açıklıyordu.

Bir idam mahkumu bu deney için Robert Cornish'in idam mahkumu olmayı kabul etti. Ancak Kaliforniya Eyaleti bu deneye kesinlikle izin vermedi.

Bilindiği kadarıyla bu deney hiçbir zaman gerçekleşmedi ve Robert Cornish de 1963 yılında kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu.
 
Beyin gittikten sonra vücut canlansa ne olur...
 
Bu kadarını yapan beyin naklini de yapar. Böyle birşey gerçek olsa , günümüzde beyin nakli neredeyse mümkün hale gelecek. Vücudunda büyük hasar olanlar için belkide bir fırsat olurdu ama Rabbim buna müsaade etmez heralde. Her canlıya bir ömür biçip , sayılı nefes vermişken ölülerin diriltilmesi gerçek anlamda hem tıbben mümkün olamaz hemde ilahi kanunlara uygun olamaz.
 
Geri
Üst