Sohbet Erdoğan'ın diploması... Süleyman ÖZIŞIK

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
Süleyman ÖZIŞIK Alman Parlamentosu'nun sözde Ermeni Soykırımı Yasa Tasarısı'nı kabul etmesi dünün en çok tartışılan konularından biri oldu. Hal böyle olunca bir başka önemli gelişme arada kaynayıp gitti.

Almanya hakkında son sözü Kasımpaşalı Erdoğan söyledi zaten. Siz o konuşmayı Tetaş'ın deyimiyle "Trafomdan aşağı Kasımpaşa" olarak yorumlayabilirsiniz! Bu konuda başka yorum yapmayacağım.

Gelelim arada kaynadı dediğim habere...

Yarsav eski başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'nın iptali için Yüksek Seçim Kurulu'na başvurdu.

Gerekçesi ilginç...

Yasalarda Cumhurbaşkanı olan kişilerin 4 yıllık üniversite mezunu olmasının şart koşulduğunu, Erdoğan'ın bu şartlara haiz olmadığını iddia ediyor.

Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tamamen iptal edilmesini ve yeniden seçime gidilmesini istiyor.

Bu konu ilk olarak 2014 yılında gündeme geldiğinde Erdoğan'ın üniversiteden hocası, CHP'li Aydın Ayaydın tartışmaları bitiren bir açıklama yapmıştı.

Hatırlayın!

MHP'li Halaçoğlu bu iddiayı gündeme taşıdığında Ayaydın, asistan olarak Erdoğan'ın hem sınavlarına hem de "para kredi dersine" girdiğini ifade etmişti.

Sonra dönemin rektörü çıkıp bu açıklamayı doğrulamış, ardından o döneme ait mezuniyet belgeleri ve diplomalar yayınlanmıştı.

Yine o dönemde TSK bir açıklama yapmış, Erdoğan'ın üniversite mezunu olduğu için vatani görevini rütbeli asker olarak yaptığını belirterek tartışmalara nokta koymuştu.

Ama gelin görün ki yetmiyor ve yetmeyecek.

Erdoğan'ın diplomasını rulo haline getirip her iddia sahibine bizzat monte etsen bile ikna olmayacaklar.

Oysa ortada çok basit bir gerçek var.

YSK dediğiniz kurum, seçilme yeterliliğini taaa en başta denetliyor, şartları oluşmayan adayları seçime sokmuyor.

Bundan ötesini tartışmak ahmakların işi ama gelin görün ki tartışıyorlar.

Tartışıyorlar, çünkü 90 yılın kaymaklı tadını unutamayanların her yeni güne yeni bir rezillik sığdırmalarının kendilerince iki önemli nedeni var.
Birincisi...

Bu tür kara kampanlayalar milletin hep savunma pozisyonunda kalmasını sağlıyor. Bizler bu akla ziyan meseleleri tartışırken, pek çok önemli konuyu atlıyor ve olduğumuz yerde patinaj yapıp duruyoruz.

Farzı misal...

Bu tür tartışmalar yüzünden kaldırılan dokunulmazlıklar, mülteci sorununu, vizelerin kaldırılması, sözde Ermeni Soykırımı, yeni Anayasa, ve partili Cumhurbaşkanı meseleleri konuşulmasın istiyorlar ve maalesef başarıyorlar.

İkinci neden çok daha önemli...

Yıllardır başarıyla uyguladıkları "Bezdirme" taktiğini uyguluyorlar. Hepsi bir anda tek saldırı halinde geliyor. Bir yanda terör, diğer yanda dış ülkelerin anlamsız baskıları...

Maksat milletin ayarlarıyla oynamak ve Erdoğan'la ona oy veren seçmen arasındaki sevgi bağını yok etmek..

"Ülkede Erdoğan yüzünden huzur yok ve o oldukça huzurunuz olmayacak. Ondan kurtulun ülkeye huzur gelsin" mesajını toplumun aklına zerketmeye çalışıyorlar. Yakın tarihte Özal'ı, Erbakan'ı ve hatta Ecevit'i bile böyle gönderdiler.

Eminağaoğlu gibi hukuk adamının, dokunulmazlıkları kalkan Meclis'teki PKK'lılar dururken milletin seçtiği Cumhurbaşkanı hakkında davalar açmasının altında bu nedenler yatıyor.

Bugüne dek neler gördük, kim bilir daha neler yaşayacağız. Bakın şimdiden söylüyorum.

Eminağaoğlu gibi okumuş cahillerimiz yarın bir gün "Meğer Erdoğan yazı-tura atılarak seçilmiş" diyecek ve buna inanan hödükler çıkacak isyan edecek.

Yarın bir gün "Erdoğan ilkokulda aşı da olmamış. Lisede de bazı günler dersleri kırıp okuldan kaçmış" diye YÖK'e dava açmalarından korkuyorum.

Abarttığımı düşünmeyin...

"Erdoğan sarayda altın kaplama klozet kullanıyor. Yemek yediği masanın fiyatı 6 buçuk trilyon liraymış" yalanına inanan embesiller buna mı inanmayacak?

Millet onları rezil rüsva etmekten usandı ama onlar iftira atmaktan, kara çalmaktan bir türlü bıkmadı.

Birileri YSK'nın Eminağaoğlu'na ne cevap vereceğini şimdiden tartışmaya açmış görünüyor. Ben gelecek cevabın ne olacağını az çok biliyorum.

Sizinle de paylaşayım gelecek cevabı:

"Erdoğan'ın diplomasının olduğu yüzde 52 tarafından bizzat tastiklenmiştir!"

Lafı fazla uzatmadan bugünkü yazıyı bir soru ile bitirelim. Hatırlayacağınız üzere bir zamanlar birileri "Muhtar bile olamaz" demişti Erdoğan için...

Şimdi "Cumhurbaşkanı olamaz" dediklerine göre sizce Erdoğan ne olacak?

a: Başkan

b: Partili Cumhurbaşkanı

c: Halife

d: Hepsi
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Adnan Oktar'ın kadın müritleri Erdoğan arşivini açtı.
 • Kaptan43
 • Kaptan43,
 • Güncel
 • 1    3K
81 İlden Toplanan Tohumlarla Erdoğan'ın Portresini Yaptı
 • Ugur
 • Ugur,
 • Güncel
 • 2    2K
Erdoğan’ın pilota verdiği talimat!
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Güncel
 • 0    8K
Geri