Üst
HDP'nin en büyük korkusu!

HDP'nin en büyük korkusu!

BULUT

Super Moderator

1 Kasım seçimlerinde HDP'nin az da olsa oy kaybı durumu yaşaması halinde vekilliğin kaybedilebileceği iller bulunuyor. Pkk yı şikayet etmeyin diyen ve pkkyı destekleyen bir parti teröristlerin meclisteki temsilcisi olarak ne yaparsa yapsın terörist etiketinden kurtulamayacaktır.
hdpnin-en-buyuk-korkusu-1441362530-9102.webp
hdpnin-en-buyuk-korkusu-1441362530-9102.webp

Bu iller arasında dördüncü vekilliğin 5 bin 41 oy farkı ile alındığı Ağrı, onuncu vekilliğin 5 bin 92 oy farkı ile alındığıDiyarbakır ve 11 bin 500 oy farkı ile vekillik elde edilen İstanbul üçüncü bölge öne çıkıyor. Bu başlık altında en çarpıcı il, Iğdır. Iğdır’da HDP’de 828 oy farkı ile bir vekilliği MHP’den aldı. Bu ilde HDP ile MHP tabanlarının ortak olduğunu belirten HDP yetkilileri Kars, Muş ve Van’da da MHP tabanından oy aldıklarına dikkat çekiyor. Van’da son sıradaki adayın 3 bin 375 oy farkı ile vekil olmaya hak kazandığı belirtiliyor.

Cezaevleri tahliye edilirse…​

Al Jazeera’ye bilgi veren HDP kaynakları bu hesaplama doğrultusunda AK Parti’nin seçim hamlelerini dikkatle izlediklerini söyledi.

Kaynaklar, “ Bazı yerlerde cezaevinden gelen oylarla vekillik çıkardık. Cezaevlerini tahliye edip, mahkûmları başka bölgelere naklederlerse milletvekilliği kaybetmemiz söz konusu olabilir.'' diye konuştu.
 
Geri