İlginç John Titor: 2036'dan Gelen Adam

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
John TitorJohn Titor, zaman yolculuğu yapıp 2036 yılından geldiğini öne süren bir kişidir. Adının gerçek ismi olmadığını takma ismi olduğunu söyleyip kişisel bloğuna gelecekle ilgili bazı kehanetler yazmıştır. 2000/2001 yıllarında çeşitli internet haber sitelerine belirsiz, çoğunun yanlışlığı kanıtlanabilen bilgiler yollamış, yakın gelecek hakkında öngörüler ve yaşadığı zaman hakkında bilgiler vermiştir. John Titor'un söyledikleri birçok tartışmaya konu olmuştur.

Kimdir bu John Titor? Kendi ifadesine göre 2036 yılından geliyordu, bir askerdi. 1970'lere dönmek istiyordu ancak zamanlama hatası yaparak 2000'lere gelmişti. IBM 5100 modeli bir bilgisayar bulması gerekiyordu. Bu bilgisayar sayesinde gelecekteki düşmanlarının şifrelerini kıracak bir işlem yapabileceklerdi.

Yazılanlara göre John Titor, devlet için çalışan ve zaman yolculuğu projesi için seçilen bir askerdir. 2036 yılından 1975 yılına IBM 5100 almak için döndüğünü söylemiştir. Bu bilgisayar ile 2036 yılında eski programların "ayıklama" (debug) işini yapacağını iddia etmiştir. Gönderdiği yazılar, 2000-2037 yılları arasında birçok olaydan bahsetmiştir, 3. Dünya Savaşı dahil 2015 yılında olacağını ve toparlanmanın 20 sene süreceğini iddia etmiştir.

ibm51001.jpg


“Yemek ve çiftlik hayvanları yerel olarak büyütülüyor. İnsanlar okumaya ve yüz yüze konuşmaya daha fazla vakit ayırıyor. Din ciddiye alınıyor ve insanlar akıllarında bölme ve çarpma işlemlerini yapabiliyor.”

Bu, John Titor’a ait bir kayıttır. Gelecekten gelen bir yolcu olan Titor ilk kez 2000 senesinde internet’in konuşma ortamlarında ortaya çıktı ve ileriki yıllar hakkında tahminlerde bulundu.

3. Dünya Savaşı'nın çok büyük bir yıkıma neden olacağını, tüm dünyanın kaosa sürükleneceğini, açlık ve sefaletin diz boyu olacağını, bunun tam 20 yıl boyunca süreceğini söylemiştir. Tüm bunların yanı sıra bu 20 yıllık savaş boyunca tüm dünya devletlerinin üretimini sadece silah ve askere endeksleyeceğini, silah ve asker gücü olmayan devletlerin çok hazin bir son yaşayacağını iddia etmiştir.

John Titor'un gelecekle ilgili verdiği başlıca haberler:​


✔ Amerika, Irak'a ve Ortadoğu'ya petrol için saldıracak, orada iç karışıklıkla 10 yıl civarı sürecektir.

✔ 2015 yılında 3. Dünya Savaşı çıkacak. Çin-Amerika karşıtlarının yarattığı bu savaşın götürüsü çok yüksek olacak.milyonlarca insan ölecek. Savaşın sonunda dünyada etnik kimlik, kültür kalmayacak. İnsanlar robotikleşme, üst kimliğe bürünme, tanrılaşma evresine girecek. Daha az hastalanacak, daha uzun yaşayacak, doğru seçimleri daha rahat verebilecek.

✔ 2037 yılında bu düzene karşı çıkan anarşistler olacak. John Titor, kendisinin de bu anarşistlerden olduğunu, bilim insanlarının sayesinde zaman makinesini icat ettiklerini, düşmanların bilgisayar ağını hacklemek için 1970 yılında üretilen IBM bilgisayarının kodları gerektiğini iddia etmiştir.

Bu iddiaları ciddiye ne kadar almamız gerekir bilinmez. Ancak Titor, henüz karşı maddenin en azından halk tarafından ne olduğunun bilinmediği bir dönemde, CERN'de yapılacak deneyi de önceden haber vermiştir. Üstelik bu deneyin zaman yolculuğunun keşfi için öneminden de bahsetmiştir.

Bir köprü açılışında çekilen fotoğrafa yansıyan hipster kılıklı, modern saç modeline sahip, elinde ufak bir fotoğraf makinesi taşıyor gibi görünen ve günümüz güneş gözlüğü takan adamın kim olduğu hâlen gizemini koruyor. Fotoğrafın aslı Kanada’da bir müzede korunuyor ve uzmanlar bunun kesinlikle hileli bir fotoğraf olmadığını söylüyor.

Mart 2001'de yeni yazılar göndermeyi bırakmış olsa da, hiçbir zaman bu işin arkasında kimin olduğu bulunamamıştır. Gerçek kimliği hakkında birçok teori vardır. En popüler fikre göre, timetravelinstitute.com ya da anomalies.net sitelerinden birisinde bir yöneticidir. Daha birçok teori vardır, bunlardan birisi; yazar Douglas Adams'ın bu işe karıştığıdır. (Adams, Titor'un yeni yazılar eklemeyi bırakmasından birkaç ay sonra ölmüştür).

timetravelinstitute.com sitesinde kriptolojist olduğunu söyleyen Cipher adlı üye, "TimeTravelActivist" (Javier Cortez) adında bir forum üyesinin, yazılarındaki languistik benzerliklerden yola çıkarak, John Titor olduğunu iddia etmiştir. TimeTravelActivist, John Titor adı geçen siteye yazdığı sıralarda foruma üyedir ve John Titor'un yazdıklarına en çok itiraz eden kişilerdendir. John Titor foruma yazmayı bıraktıktan sonra da "TimeTravelActivist" yazmaya devam etmiştir. Bundan önce de anomalies.net sitesinde benzer bir çalışma yapılmış ama bir sonuç çıkmamıştır.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
John Deere (1804-1886)
 • Ugur
 • Ugur,
 • Biyografiler
 • 0    236
Günün Fıkrası – John Küba’da :)
 • C
 • cemil kelle,
 • Komikler
 • 1    2K
Abraham Lincoln ve John Kennedy Arasındaki Benzerlikler
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • İlginçler
 • 0    5K
Geri