Üst
Kendi Kendini Yenileyen Kaporta

Kendi Kendini Yenileyen Kaporta

Ugur

Administrator

.
.
Brezilya'da bilimsel araştırma yapan bir enstitü, çizilen kaportalardaki boyanın kendini yenileyebileceği bir teknoloji geliştirdi. Kendinden yapışkanlı formül olarak tarif edilen teknoloji, yüzeye uygulanan nano kapsüller vasıtasıyla eski boyanın yüzde 85 oranında geri getirilmesine imkan tanıyor.

Kapsüller içindeki boya ve katalizatör yardımıyla çizilme sonrası aktif hale gelen uygulama, dünyada ilk olma özelliği taşıyor. Ürünün otomotiv sektörü dışında mobilya, beyaz eşya ve kozmetik alanında da kullanılabileceği belirtilirken ticari olarak ne zaman üretileceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Son yıllarda inovasyon ve teknoloji alanına büyük yatırımlar yapan Brezilya, bu yatırımların meyvelerini almaya başladı. Brezilya, bilimsel araştırma yapan ülkeler listesinde 14. sırada yer alarak son 20 yılda 10 basamak birden yükseldi.
 
iyiymis bu boya bakalim avrupadaki arabalara ne zaman gelecek.
 
Avrupayı bilmem ama Türkiyede işe yaramaz. Çizikler düzle düzele , düzeltecek malzeme kalmaz. Audi de deneyeceklerine kendi arabalarını yapıp deneseler daha büyük reklam olurdu. Resimdeki araba reklamımı boya reklamımı belli değil. Markayı kapatsalarda ben burdayım diyor a4
 
Markayi kapatsalarda herkes tanir A4 oldugunu. Elbet bir arabada deneyecekler o kesin demekki sponsorda(Kurban:)) sanirim Audi olmus. Hadi bakalim nasil bir sonuc cikacak.
 
Geri