Müslümanlardan Bayram Namazı İçin Otoparkını Tahsis Eden İKEA’ya Çikolatalı Teşekkür

Muhtazaf

topragizbiz.com
Almanya’da geçtiğimiz pazar günü, Hessen eyaletindeki Wetzlar’da bulunan IKEA, otoparkını bayram namazı için Müslümanlara tahsis etmişti. Yaklaşık 800 kişinin kıldığı bayram namazının görüntüleri sosyal medyada onbinlerce beğeni almıştı. Bunun ardından IGMG Wetzlar Camisi Başkanı Kadir Terzi ve DİTİB Wetzlar Camisi Başkanı Cemil Özkan teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkanlar, götürdükleri çiçek ve çikolatayı IKEA Wetzlar Mağaza Müdürü Detlef Boje’ye takdim etti.

ikeac6e3862618a20108.jpg

“Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”​

IGMG Wetzlar Camisi Başkanı Kadir Terzi, konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, emniyet teşkilatı ve kamu düzen dairesinin kolaylık sağladığını ve kendilerinin de bu vesileyle insanlara güzel bir hizmet sunduklarını ifade etti. Terzi, sözlerinin devamında ise “Zaruretten dolayı bir çözüm aradık, bulduk. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Mağaza Müdürü: “Kapımız bu tip yardımlaşmalara her zaman açık”​

IKEA Wetzlar Mağaza Müdürü Detlef Boje ise yaptığı açıklamada, “Müslümanların bayram namazını park alanımızda kıldıkları için bizler de memnun olduk. Bu kadar büyük bir memnuniyetle karşılaşılacağını ummuyorduk. Sosyal mesafe kurallarına dikkat edildiği için ayrıca memnun olduk. Kapımız bu tip yardımlaşmalara her zaman açık. Tabii ki temennimiz bu tip virüslerin tekrar yaşanmaması.” diye kaydetti.

Kaynak: Müslümanlardan Bayram Namazı İçin Otoparkını Tahsis Eden İKEA’ya Çikolatalı Teşekkür

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Hacı Bayram-ı Veli (1352-1430)
  • Ugur
  • Ugur,
  • Biyografiler
  • 0    462
Üç lider 7 sanatçıdan bayram anıları
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Genel Kültür
  • 0    847
En Güzel Bayram Yazısı... Yola Gelmek mi Yola getirmek mi?
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Makaleler
  • 1    718
Bayram günleri
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular
  • 0    1K
Bayram!
  • M
  • Muhtazaf,