Renault 2087 Goélette 4x4

Ugur

Administrator
Katılım
8 Nisan 2013
Renault 2087 Goélette 4x4Renault 2087, 1950'lerin sonlarından 1960'ların başlarına kadar Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından üretilen hafif bir ticari araçtır. Dayanıklı yapısı ve çok yönlülüğü ile bilinir ve çeşitli kullanımlar için uygundur, bunlar arasında askeri ve sivil uygulamalar da bulunmaktadır.

Renault 2087, dönemin ticari araçları gibi kutu şeklinde ve işlevsel bir tasarıma sahiptir. Pickup, van ve asker taşıyıcı gibi çeşitli gövde tiplerinde mevcuttu. Araç, 2.0 litrelik sıralı dört silindirli benzinli motor ile donatılmıştır. Zorlu araziler ve ağır yükler için tasarlanmış sağlam bir yapıya sahiptir.

Araç, Fransız ordusu tarafından geniş bir şekilde kullanılmış olup, zor koşullarda dayanıklılığı ve güvenilirliği ile bilinir. Aynı zamanda çeşitli endüstrilerde servis aracı olarak da sivil amaçlarla kullanılmıştır.

Renault 2087, II. Dünya Savaşı sonrası dönemde ortaya çıkmış olup, yeniden yapılanma çabalarına yardımcı olmak ve askeri operasyonları desteklemek için güvenilir ve çok yönlü ticari araçlara yönelik önemli bir talebin olduğu bir dönemde üretilmiştir. Renault'nun sağlam araçlar üretmedeki uzmanlığı, 2087'nin dayanıklılık konusunda bir üne kavuşmasına yardımcı olmuştur.

Günümüzde Renault 2087, klasik bir araç olarak kabul edilmekte olup, tarihsel önemi ve sağlam cazibesi nedeniyle koleksiyoncular tarafından aranır. Restore edilmiş modelleri bazen vintage araç şovlarında ve koleksiyonlarda bulmak mümkündür.
 
Reno çokta kaliteli araba yapmıyor. Hafif olmasından dolayı az yakıp , rahat gidiyor. Direksiyon falan at arabası gibi. Konfor sıfır. Toros serisiyle efsaneyi yakaladılar ama o da hafifliğinden ve düz motor olmasınsan fazla arıza vermiyor. Son modellerde ilerleme kaydetmiş olsalarda 2087 modelide bir kamyona göre çok hafif ve normal bir motor. Zamanına göre tutulmasının nedeni de, savaşlarda arıza yapmaması. Belki başka seçenekte yoktu. Mecburen alınınca isim yaptı. Netce itbarıynen reno beşşşşş kuruş etmez. sacı bile teneke gibi.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Renault Megane Sedan Türkiye'de Yılın Otomobili Seçildi
  • Ugur
  • Ugur,
  • Motorlu Araçlar
  • 1    2K
Geri