Üst
Yalova Termal Kaplıcaları Tanıtım ve Resimleri

Yalova Termal Kaplıcaları Tanıtım ve Resimleri

Yalova Termal Kaplıcaları


Yalova Termal Kaplıcaları, T.C. Sağlık Bakanlığı teşebbüsüdür.Atatürk'ün,''Burası geleceğin su şehri olacaktır'' sözleri ile onurlandırdığı tesisiler şifalı suları, masaj, manuel terapi, parafin ve akupunktur gibi alanlarda hizmet vermektedir. Bu hizmeti ise yeşilin ve mavinin buluştuğu bir ortamda sağlamaktadır.

Sağlıklı bir yaşam için gerekli olan spor aktiviteleri için kaçırılmayacak bir doğa harikasıdır.Spor salonu, yürüyüş ve koşu parkuru mevcuttur. Masa tenisi, basketbol, voleybol gibi spor dallarında hizmet vermektedir. Bu hizmetler Gökçedere baraj gölü çevresinde unutulmayacak manzaralar eşliğinde sağlamaktadır. Sudüşen Şelalesi'ne muhteşem doğa güzelliğiyle beraber yapılacak yürüyüşlerinizi asla unutamayacaksınız.

Çevre yerleşim merkezleri olan; Üvezpınar, Gökçedere, Yenimahalle, Ortaburun, Akköy gibi doğa harikası merkezlere yapacağınız otantik turlar; tatilinizi sadece eğlenerek değil, ilginç mekanlar ve değişik tatlarla geçirmenizi garanti etmektedir.

Yalova Termal Kaplıca Tesisleri'nin günlük tur programları vardır.Özellikle doğa gezileri ve spor aktiviteleri istenmektedir. Delmece Yaylası, Erikli Yaylası, Sudüşen Şelalesi en tanınmış parkurlardır.

- Ayrıca Kaplıca sularının faydalı olduğu hastalıklarda vardır.
Bunlar; romatizma hastalıkları, sindirim sistemi karaciğer, safra kesesi hastalıkları, böbrek hastalıkları ve kadın hastalıklarına faydalı olmaktadır.


* Mide suyu : Midedeki rahatsızlıklara ve kan dolaşımına faydalıdır.
* Göz suyu : Gözdeki rahatsızlıklara iyi gelmektedir.
* Ayak suyu : Romatizmal hastalıklara, egzama ve mayasıl gibi rahatsızlıklara faydalıdır.


Daha birçok etkinlikte birlikte olmak için, siz değerli misafirlerimizi Yalova Termal Kaplıca Tesisleri'ne bekliyoruz...

yalova.webp


yalova1.webp


yalova2.webp
 
Geri