Üst
Celik

Belçika Anderlecht'de Polis Şiddeti

  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Celik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Celik

Emekli Admin

Belçika Anderlecht'de Polis Şiddeti

Bu görüntülerin yayinlanmasindan sonra polis teskilati sözcüsünün savunmasi : "Video görüntüleri sadece bir dakika ve daha öncesinde gençlerin polise ne yaptiklarini bilmiyoruz.Polise karsi siddet uygulamis veya küfür etmis olabilirler".

La porte-parole de la police rappelle que la vidéo ne dure qu’une minute trente. « On ne sait pas ce qu’il s’est passé avant ces images. On ne sait pas ce que ces jeunes ont fait. Peut-être que le policier a été insulté ou agressé

Görüntülere bakilirsa,gençlerin polise siddet uygulamalari veya küfür etmis olmalari mümkün degil zira gariban kisiler olduklari besbelli.
Birde böylesine bir polis siddetinin Türkiye'de yasanmis olmasi halinde tepkilerin ne olacagini düsundüm.Görüntüler iternette tiklanma rekoru kirar ve televizyonlarda günlerce tartisma programlari yapilirdi.Taaaki En az 30 belediye otobüsü yakilip,Onlarca otobüs duragiyla birlikte bir okadar esnafin isyeri darma dagin edilinceye kadar.

Peki Belçika'da ne oldu ?.Hiçbirsey olmadigi gibi,görüntüler internette tiklanma rekoruda kirmadi.Bes günde tiklanma sayisi sadece 117.287.


 
Geri