İlginç Usb Bellek Tasarımları

ilkler

topragizbiz.com
İlginç Flash Disk*Tasarımları
Dünyada*ilk flash disk*2000 yılında üretildi. Günümüzde üretilen ilginç usb bellek tasarımlarını başka başlıklarda yayınlamıştık. Bu başlıkta bu tasarımlara devam edeceğiz. Üretilen bu usb bellekler kimi zaman bir yiyecek, kimi zaman bir parmak, kimi zaman ise kullanışlı bir araç olarak karşımızda olabiliyor.
Teknoloji harikası olan bu ürünlere göz aatalım.
İlginç Flash Disk Tasarımları, İlginç Flash Bellek Tasarımları
Parmak Flash Disk
Bu tasarımda bir kopmuş parmak görünümünde olan usb bellek, aslında bayanların pek tercih edeceği bir model olarak gözükmüyor. Bu tasarımcı sanıyoruz ki fazla korku filmi izliyor olmalı.
11.jpg


Sticker Flash Disk
İş hayatında sıklıkla kullandığımız sticker, artık flash diske dönüştü. Görünüm olarak sticker olan bu flash disk, farklı bir fonksiyona sahip değil.
06.jpg
İlginç Flash Bellek Tasarımları

Gözlük Flash Disk
Bu usb bellek tasarımını aslında amaç olarak anlayamadık. Gözlük şekline benzeyen flash disk ne işe yarayabilir ki?
08.jpg


Silgi Flash Disk
Bir flash diski okul ve iş için kullanıyorsak bu belleğe farklı bir fonksiyon eklemek kullanışlı olacaktır. Tasarımcılar silgi ile flash disk birleşimi bir tasarım yapmışlar.
09.jpg


Kapak Açan Flash Disk
Bilgisayar başında zamanını geçirenler için ideal bir tasarım. Genelde bilgisayar üzerinde uzun saatler çalışıyorsanız, içecek bişiler alıp ferahlamak istediğinizde size yardımcı olabilecek bir tasarım yapmış mucitler.
12.jpg


Bisküvi Flash Bellek
İlk bakışta sadece görsel bir tasarım olduğunu düşünsek de, incelediğimizde mantıklı bir tasarım. Neden mi? Bilgisayar başında saatlerini harcayan insanlar genelde yemek yemeyi dahi unuturlar. İşte bu noktada flash diskinizi görüyor ve yemek yemek zorunda olduğunuzu hatırlayabiliyorsunuz. Mucitler iyi düşünmüş.
14.jpg
 
Üst