Kerkuk Büyük Nur Cami de okutulan mevlut hakkinda dusunceleriniz

KUZEYLi

topragizbiz.com

J3mk_W5.jpg


D3p6_G3.jpgAhmet HACEROĞLU Görevi Başında Uğradığı Silahlı Saldırı Sonucu Şehit Olmuştur.Allah tan Rahmet dileriz.

Kerkuk Büyük Nur Camii Şehit Ahmet Haceroglu için okutulan bu sekildeki mevlüt hakkindaki dusunceleriniz nelerdir?
 

KUZEYLi

topragizbiz.com
Daha neler gorecegiz gibi.Bunlar daha baslangic.Zaten hep boyle baslar.Yanlis hatirlamiyorsam camilerde sandalyelerde oturarak ibadeti bile tartismislardi,Gidisat onu gosteriyor.
 

MURATS44

topragizbiz.com
Kerkük gibi Türkmenlerin çoğunlukta olduğu bir yerde , helede bir camiide böyle bir mantığı anlamak tuhaf. Bakınca tam bir hristiyan özentiliği olduğu ortada. İki sıra ortası boş bir düzen. Sanki tiyatro seyrediyorlar. Kameralarda mevlidi çekmek için değil sanki gelenleri çekmek için konumlandırılmış. Bilinçli yapılan bir çekim görüntüsü veriyor.

Türkiyedeki mevlidleri görünce Türkiyenin islamı en doğru yaşayan ülke olduğunu daha iyi anlıyoruz. Heralde tv de yayınlanacağı için daha düzenli görünmesini istediler. Görüntü olsun diye.

Yine de tuhaf. Ne kadar doğru bir yaklaşım olduğu tartışılır..
 

KUZEYLi

topragizbiz.com
Tartisilacak fazlabir sey oldugunu dusunmuyorum.iyi niyette bir yere kadar.Kesinlikle alt niyet var,diger tahrif edilmis dinlere ozenti var....
Cekim yapilirken bir akillida cikip bir sey demedigine gore....
Sonrada basimiza bomba yagdiriyorlar,acaba neden,biz muslumanlar ne yaptikki bunlari hak ettik gibi sacma sorularla kendi kendimizi avutur dururuz.
Biz insanlar hic dusunmuyoruz.
 

MURATS44

topragizbiz.com
olmasa iyiydi tabii ama şunuda düşünmek lazım. Şu an orada emperyalistlerin egemenliği hakim. Aşırı derecede söz sahibiler. Oralarda cirit atan misyonerler en ufak fırsatı değerlendirip en küçük bir değişikliği kazanç sayıyorlar. Oralarda halk çok cahil. Kim ne derse itiraz etseler bile yapacak güçleri yok. Böyle bir hareketin açıklaması olamaz.

Oralarda Osmanlı izlerini silmek için ve islamı değiştirmek için yaptıklarını tahmin etmek zor değil. Hele de bu emellerini gerçekleştirmek için Türkiye gibi bir ülkede bile bunları yapabiliyorlarsa oralarda neler planlandığını düşünmek bile korkunç.

Müslüman bir ülkede , Ülkemizde bile yılbaşında hindi yemeyi , çam ağacı süslemeyi ve yumurta bayramını yaşattıklarına göre planlarının büyüklüğünü varın siz düşünün.

Herşey islamı bilmemekten ve bilenleri tanımamaktan kaynaklanıyor. İçimizde alim diyebileceğimiz insanlar hızla kayboluyor. İslamın temellerini öğretecek insanlar azalıyor , kaynaklar tahrif ediliyor.

Çok çok büyük bir tuzağın içindeyiz. Bir türlü farkına varıp gerçekten bir islam birliği ile özümüze dönüş yapamıyoruz. Helede cahil toplumlarda akıllara yerleşen bir fikri değiştirmek imkansız oluyor. Yeni nesillere islamı doğru olarak öğretmedikçe bu oyunlarla daha çoook karşılaşırız.
 

KUZEYLi

topragizbiz.com
Evet cok haklisin.Kendi ulkemizde yapilanlara bir sey yapamazken kaldiki Irak veya baska ulkeler.
Su kadari varki hic olmassa bugz etmek lazim.Bizde onu yaparak vede bazi yetkili veya yetkisiz kisilerin ilgilerini cekeriz de belki bir seyler yaparlar.
 
Üst