Üst
:Eylül:

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem

:Eylül:

Aktif Üye

Evde Krem tarifi​

Cilt bedenimizin kılıfıdır. Dış etkilere karşı tüm gücüyle bize kalkan görevi görür. Dolayısıyla belki de en çok yıpranan, yorulan ve fiziksel ve zihinsel rahatsızlıkları en çok yansıtan organımızdır.

Cildimizin her zaman sağlıkla ışıldamasını kim istemez? Değerli yağların gücüyle derinlemesine beslenen cildimizin başka bir şeye ihtiyacı olmadığını göreceksiniz. Tek yapmanız gereken, yüzünüzü her gün yağlarla besleyerek nemlendirmek.

Mümkün olan en doğal malzemelerle, kendi yüz kremimizi kendi ihtiyaçlarımız ve isteklerimize en uygun şekilde üretmemiz.

kremi yapmak için gereken temel malzemeler, diğer ev yapımı kozmetiklerin içerdikleriyle hemen hemen aynı.

Temel malzemeler​

Balmumu, Hindistan cevizi yağı, E vitamini kapsülü, kakao yağı, zeytinyağı, susam yağı, tatlı badem yağı, kayısı çekirdeği yağı, buğday yağı.

Balmumu, kremlere yoğun kıvam katmak için kullanılır. Kreminizin çok yoğun kıvamlı olmasına gerek duymuyorsanız, balmumu kullanmayabilirsiniz. Ayrıca benmari usulü eritmeden önce balmumunu rendelemeniz, daha kolay erimesini sağlayacaktır.

2 yemek kaşığı balmumu
2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
½ kakao yağı
1 ampul E vitamini veya 1 çay kaşığı E vitamini yağı
Tatlı badem yağı, zeytinyağı, susam veya buğday yağlarının isterseniz tümünden, isterseniz 1’inden 5’er damla.

Yapılışı: Balmumu, Hindistan cevizi yağı ve kakao yağını, benmari usulü eritin. Ocaktan aldığınızda içine E vitaminini ve seçtiğiniz diğer yağları ekleyip karıştırın. Uygun bir kaba koyup soğumaya bırakın. Katılaştığında kreminiz kullanıma hazırdır.
 
Zeytin yağı, hindistancevizi ve zerdeçallı sabunu kendiniz hazırlayın, kendi yaptığınız sabunla yıkayın cildinizi bebeksi bir cilt garantili :)
 
Geri