Sohbet Ortak hedef Erdoğan

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
Nuri ELİBOL - Haber 7 3 terör örgütü iş birliği yaparcasına aynı anda Türkiye’ye saldırıyor.Diğer yandan paralel yapı uluslararası kurumlarda Türkiye aleyhine lobi yapıyor. Bazı küresel sermaye sahipleri de Türkiye’yi ve Sayın Erdoğan’ı köşeye sıkıştırmak için ekonomiyle oynuyor, dövizi dalgalandırıyor. Hepsinin ortak düşmanı Sayın Cumhurbaşkanı.

İçeride muhalefet partilerimiz de Erdoğan düşmanlığında onlarla aynı paralele düşüyor. Güya HDP’ye tahammül edemediğini söyleyen MHP, Erdoğan karşıtlığı konusunda HDP ile aynı telden çalıyor. Tüm Türkiye ve Erdoğan düşmanlarının aynı anda Türkiye’ye saldırmaları tesadüf olamaz. Belli ki bir üst küresel akıl yukarıdan bunları planlıyor. Yoksa DAEŞ, PKK ve DHKP-C neden aynı anda saldırsın? Neden DAEŞ Lideri, Sayın Erdoğan’ı tehdit etme cüretini göstersin? Dolmabahçe’nin nöbetçi kulübelerine saldıran DHKP-C militanları ile Siirt, Lice, Silvan’da kudurmuş uyuz köpekler gibi güvenlik güçlerine, kamu binalarına saldıran, yola tuzak kurup 8 aslanımızı şehit eden şerefsizleri aynı anda harekete geçiren güç kimdir? Sınırlarımızın dibinde DAEŞ’e mayın hendekleri kazdıran ve Sayın Erdoğan’a tehdit savurmalarını sağlayan akıl ile Alman-İngiliz-Amerikan ve İsrail medyasında Erdoğan aleyhtarı kampanya başlatan akıl aynı yapıya ait bir üst akıldır. Hedef, Erdoğan karşıtlığı üzerinden ülkeyi yönetilemez hale getirip eskisi gibi Türkiye’yi dışarıdan yönetmek.

Bu proje ve isteğin önündeki en büyük engel Sayın Erdoğan’dır. Bu nedenle ilk hedefleri Erdoğan’ı pasifize etmektir. MHP gibi milliyetçi olduğunu söyleyen bir partinin bu oyunu fark etmemesi düşünülemez. Üç-beş daha fazla oy almak için Erdoğan karşıtlığı kervanına katılan MHP, bu konuyu tekrar analiz etmelidir.

Siirt’te yola döşenen patlayıcının uzaktan patlatılması nedeniyle 8 kahramanımız şehit oldu. Hepimizin başı sağ olsun. Onlar bizim ortak acımız. Daha da şehitlerimiz olacak. Kırk bin insanımız şehit oldu, belki Allah göstermesin kırk bin şehidimiz daha olacak. İnşallah olmaz ama bu ülkenin birliği-bütünlüğü korunacaksa, ay yıldızlı bayrağımız bu ülkenin her köşesinde özgürce dalgalanacaksa, memleketimizin her köşesinde insanlarımızın özgürlükleri-can ve mal güvenliği sağlanacaksa; hem içeriden hem de dışarıdan gelen tehditlere karşı devlet askeri, polisi, memuru, istihbaratçısıyla ihtiyaç duyulursa bütün imkânlarıyla karşı çıkacak-mücadele edecektir.

Maalesef bu mücadele esnasında işin doğası gereği şehitlerimiz olacaktır. Ama bilesiniz ki kahpe terör bir canımıza zarar verirse devlet onun en az 20 canını alır! Bundan kimse endişe duymasın. Kimse moralini bozmasın. Propagandalara-algı operasyonlarına itibar etmeyin. Daha 3 ay önce “Devlet nerede? Neden müdahale etmiyor?” diye feryat edenler bugün “Neden her gün şehit cenazeleri geliyor?” diye soruyorlar. Bazı art niyetliler de ‘Hükümet 90’lardaki güvenlikçi politikalara döndü’ eleştirisini getiriyorlar. Devlet bölünmeyecekse bu alçakların ülkemize-bayrağımıza-insanımıza müdahalesine izin verilmeyecekse şehidimiz olacak. 90’lı yıllarla bugünü karşılaştıranlar iyi niyetli değildir. Bugünkü devlet bir yandan kudurmuş köpekler gibi kendisine 3-4 cephede saldıran terörle mücadele ediyor, diğer yandan da 2002’den bu yana Kürt vatandaşlarımızın kültürel hak ve özgürlükleri konusunda elde edilen kazanımların muhafazası, eksik kalanların da tamamlanmasını hedefliyor. Çözüm sürecini devlet bitirmedi, PKK ve yandaşları bitirdi. Devlet bu süreci PKK’ya silah bıraktırana kadar buzdolabına kaldırdı.

Kimse moralini bozmasın. Bu ülke bu belaların hepsinin üstesinden gelir. Bu coğrafyada özgür-bağımsız yaşamanın bedeli var maalesef.
 
Işte gerçek işte tespit gözleri kör olanlar bakar körler görmezzzzzzzz
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri