Ansiklopedi Sumi-e Resim Sanatı nedir?

Sumi-e Mürekkeple yapılan Japon resim sanatıdır. Mürekkebin hazırlanışı, kağıdın ve malzemelerin yerleştirilişi, fırçanın tutuluş şekline kadar belirlenmiş ritüel sayesinde, ressamın oluşturduğu esere; denge, disiplin, estetik anlayışlarının yansımasını sağlar. Felsefesi; kontrast ve uyumdur. Sadeliğin güzelliğini ve zarafetini anlatır. Kâinatın dinamik karşıt iki gücü, ışık ve gölgenin mükemmelen dengelenmiş etkileşimini gösterir.

sumistyler.jpgKİ (Hayat Enerjisi); Fırça ile boyama sanatı; objenin görünümünden ziyade ruhunu anlatmayı amaçlar. Bir resmi yaratırken sanatçı, subjesinin ruhunu kavramalıdır.

sumiewolfb.jpg


ÖZDİSİPLİN; Sabır fırça resmi için vazgeçilmezdir. Denge, Ritim ve Uyum sanatçının Sabır, Disiplin ve Konsantrasyonunu geliştirerek ulaşmaya çalıştığı niteliklerdir. Fırça sanatçısı sürekli olarak daha iyi bir insan olmayı hedefler, çünkü karakteri ve kişiliği yaptığı işine yansır.

Sumi-e karakteristik Asya olan resim bir tarzı ve iyi bin yıldır uygulanan olmuştur. Kelimenin tam anlamıyla mürekkep boya, bu az olası vuruşlarda bir nesne ya da sahne özünü damıtmak için çaba bir sanat formudur. Birkaç özenle aniden kapalı gider geniş vuruş, birkaç ince çizgi ve bir nokta yerleştirilir ve bir kuş açıkça kağıda varlık haline denir.

sumiehorse.jpgSumi-e bazen ile karıştırılır kaligrafi kullanılan araçlar aynıdır çünkü. Sumi-e bir sahne veya nesneyi boyama iken Kaligrafi, mürekkep ve fırça kullanarak, yazılı karakter zarif, sanatsal temsilidir. O da Japonya ve Kore’de büyük bir sanat formu olmasına rağmen Batı’da, Sumi-e sık sık, Çin Fırça Boyama denir.

Mürekkeple boyamak için dört Hazineleri kullanımını gerektirir. Bir mürekkep taş, bir mürekkep sopa, bir fırça ve uygun kağıt türü: Bu Sumi-e olmazsa gerekenler anlamına gelir. Mürekkep taş içine oyulmuş sığ bir depresyon ile bir taş; bunun için mürekkep hazırlamak ve tutmak için kullanılır ressam . Mürekkep çubuğu reçine ile sertleştirilmiş bir forma bağlı çam kurum, oluşan siyah bir sopa olduğunu. Genellikle yüzeyde, böyle ejderha gibi bir cömertçe dekore bas kabartma ile silindir veya dikdörtgenler olarak kalıplı. Kabartmalar genellikle mürekkep faydacı sopa bir sanat eseri kendi içinde yapmak, altın veya diğer renklerde boyanmıştır.
sitting2.jpgSumi-e ressam taş üzerinde su birkaç damla yağmurlama ve ardından taş üzerinde sopa ile daireler çizerek, dik mürekkep sopa tutarak, resim başlamadan hemen önce mürekkep oluşturur. Mürekkep çubuk ucu mürekkep alma, suya kurum bazı serbest bırakır. Yetenekli Sumi-e ressam o aklında vardır ve yeterince yapar boyama için hazırlamak için ne kadar mürekkep bilir, ama çok fazla değil. Mürekkep daha sonra kullanılmak üzere saklanır değildir. Mürekkep yapma onlar boyama işlemi için zihinsel olarak kendilerini hazırlamak sırasında, ressamlar için hareketli meditasyon şeklidir.

fishermans.jpgSumi-e kullanılan fırçalar genellikle wolf-saç bambu olan – ‘kurt tüyü’ aslında kılı olabilir, domuz kılı veya diğer hayvan saç. Bir fırça hatları geniş ve ince oluşturmak için kullanılan bu yana tutun ve bir noktayı korumak için fırçanın yeteneği, Sumi-e ressam için önemlidir.

Belgesi çok önemli, çok emici olmadan emici olmalıdır. Seferde fırça üzerinden tüm mürekkep berabere kağıt ile çalışmak imkansız olacaktır, ancak bazı vuruşları bir çizgi şişmanlatıyor fırça kaldığımız bağlıdır çünkü, bazı mürekkep çizmek gerekir. En sulu boya boya yüzeyinde çok kalır çünkü kağıtları, uygun değildir. Pirinç kağıdı Sumi-e resim kullanılan en yaygın kağıttır.

pandabyhik.jpgBoya en resimlerinde Dört Beyler denir yapılabilir hangi dışarı vuruşları, bu bambu, orkide, erik ağacı ve krizantem vardır. Sumi-e eğitmenlerimiz size ilerleme önce bu hakim ısrar edecek.

A Sumi-e resim sanatı, genellikle kırmızı bir mühür ile süslenmiştir. Mühür sanatçı veya sanatçı birleştirmek isteyen bazı mesaj veya temayı temsil edebilir. Şeyin özü veya ruh – çok Sumi-e sanatçıları saf haliyle, kendi boyama renk eklerken, beyaz kağıt üzerine siyah mürekkep qi (değişik, ‘chi’) iletmek için yeterli olduğu düşünülmektedir.

Sumi-e görüntülemek ve oluşturmak için hem de keyifli resim zarif, dalgın bir formudur.

Sumi-e Tarihçesi​


Japon fırça resim 2000 yıllık sanat formu ruhsal Zen Budizm yatmaktadır. Sumi-e en erken uygulayıcılar yüksek konsantrasyon, açıklık ve sadelik sanat eğitim keşişleri disipline edilmiştir. Bu ilk Zen Masters ciddi yansıma ve sıkı disiplin, uzun yıllar boyunca manevi yoğunluğu ile sanat formu kendilerini adamıştır. Sumi-e talepleri için saygı estetik yönünü şekillendirdi.

finespotte.jpgKeşişler boyama için hazırlık meditasyon sıkı bir zamanlama yapıştırılır. Derin bir dalgın devlet girdikten yaratıcı sürecin özünde oldu: hazırlanması inkstone , taşlama sumi mürekkep , yükleme fırça (fude) , serbest fırça darbesini üzerine pirinç kağıdı veya ipek kaydırma. Siyah sumi mürekkep nüansları Mastering renk ve gerekli erdirmek beceri ile boyama daha zordu.

Uzun ve saygıdeğer tarih boyunca, Sumi-e, yüksek itibara sahip ve Bushido, Davranış Samurai Kanunu’nun değerlerini telkin güçlü bir şekilde girmiştir. Kılıç için, savaşın eşiğinde soğukkanlılığını bir fırça inme korkusuz yayınlanmadan önce sakin ve gerekli huzur içinde sanatsal paralel vardı. Onurlu eski savaşçı kodlarını somutlaştıran, Sumi-e cesur Samurai kılıç geçici dünya için bir metafor oldu.

sumiepengu.jpgBugün, Master Sumi-e sanatçısı olma sıkı eğitim ve disiplin çaba ve zaman aynı yatırım gerektirir.

Felsefe​


Asyalı estetik yazı sadece konu görünümünü üretmek için değil, onun ruhunu yakalamak için mürekkep ve yıkama boyama hedefi belirten genellikle tutarlıdır. Bir atı boya, mürekkep yıkama boyama sanatçı daha iyi kas ve kemikleri daha da mizaç anlamak gerekir. Bir çiçek boya, orada mükemmel onun yaprakları ve renkleri maç için gerek yoktur, ama onun canlılığını ve koku iletmek için gereklidir. Doğu Asya mürekkep yıkama boyama görünmeyen yakalar dışavurumcu bir sanat biçimi olarak kabul edilebilir.

manzara resminin tasvir sahneleri genellikle hayali veya gerçek görünümleri çok gevşek uyarlamaları. Dağ manzaraları kadar olan en yaygın, genellikle sanatçı çok uzak olabilir hangi kendi güzellik için geleneksel ünlü belirli bölgeleri, çağrıştıran. Su çok sık dahildir.

sumietiger.jpgDoğu Asya mürekkep yıkama boyama uzun Batı’da modern sanatçılara ilham kaynağı olmuştur. Onun klasik kitap Kompozisyon, Amerikalı sanatçı ve eğitimci Arthur Wesley Dow (1857-1922) mürekkep yıkama boyama hakkında şunları yazmıştır: “ressam … kağıdın az olası çizgiler ve sesleri üzerine koymak; formu, doku neden yeterli ve hissedilmeye etkisi. her fırça dokunmatik olmalıdır anlamı ile tam şarj ve gereksiz detay yok. Böyle bir yöntemle birlikte tüm iyi puan koyun ve en yüksek sanat “niteliklere sahip. [2] Dow’ın hayranlık ile mürekkep yıkama resim sanatı kendi yaklaşımı şeklinde değil, aynı zamanda onun öğrencisi dahil olmak üzere dönemin ücretsiz birçok Amerikan modernistler, yardım değil sadece Georgia O’Keeffe o bir ‘hikaye anlatma’ yaklaşımı olarak adlandırılan ne. Çizgi, gölgelendirme ve renk: Dow üç elemanları aracılığıyla harmonik kompozisyonlar için gayret. O çizgi ve gölgeleme ile estetik keskinliği geliştirmek için Doğu Asya fırça ve mürekkep ile pratik savundu.

Tekniği​


Mürekkep yıkama boyama tonlama ve su içinde mürekkep stick ayırıcı taşlama ile ve tek bir fırça darbesiyle içinde mürekkep yük ve basınç değiştirilerek hem de mürekkep yoğunluğu değiştirilerek elde gölgeleme kullanır. Mürekkep yıkama boyama sanatçıların fırça hareketi ve mürekkep akışını iyileştirmek için temel fırça darbeleri uygulayarak yıl geçirmek. Bir ustanın elinde, bir tek vuruş derin karanlıktan gümüşi gri, makamı şaşırtıcı farklılıklar üretebilir. Böylece, orijinal bağlamda, gölgeleme sadece koyu-açık düzenlemesinden daha fazla anlamına gelir: Bu, Doğu Asya mürekkep yıkama boyama ve fırça-mürekkep hat bulunan makamı güzel nüans için temelidir.

Malzeme ve araçları​


Mürekkep yıkama boya genellikle son derece emici ve her ikisi de Xuan kağıt (Çin) veya Washi (Japon kağıt) yapılır unsized . İpek, ayrıca mürekkep boyama bazı formlarında kullanılmaktadır. Xuan kağıt ve Washi birçok türü düzgün bir yıkama suluboya kağıt yapar yolu kolayca kendilerini borç yoktur. Her fırça darbesi görünür, yani Batı tarzı resim anlamında herhangi bir “yıkama” kısmen boyutlu kağıt gerektirir. Kağıt üreticileri bugün daha çok yönlü kağıtları ve daha esnek türlü üretmek için iş sanatçıların taleplerini anlamak. Bir geleneksel kağıt kullanıyorsa, bir “mürekkep yıkama” fikri uygulandığı bir kez daha hafif bir mürekkep zaten uygulanmış, ya da hızlı bir şekilde sulu sulandırılmış mürekkep manipüle edilmiş kağıda siyah mürekkep uygulanması, ıslak üzerine ıslak tekniği anlamına gelir çok büyük bir fırça ile kağıda.

sumiewoodg.jpg


Mürekkep yıkama resimlerinde, hat sanatında olduğu gibi, sanatçılar genellikle eziyet inkstick aşırı Inkstone siyah elde etmek için mürekkep , ancak hazırlanan sıvı mürekkepleri (墨æ±Japon, bokuju olarak) de mevcuttur. Çoğu inksticks yapılmış kurum gelen çam ya da yağ ile birlikte hayvansal tutkal . Bir sanatçı, bir Inkstone su birkaç damla koyar ve istenen konsantrasyonda pürüzsüz, siyah mürekkep gerçekleşinceye kadar bir dairesel hareketlerle inkstick biler. Hazırlanan sıvı mürekkepler viskozite, çözünürlük, konsantrasyon, vb farklı, ama genel olarak uygulamak için daha uygundur Çin kaligrafi resim yürütme daha. Kendilerini bazen ornately ile dekore edilmiştir inksticks manzara veya çiçek alçak kabartma ve bazı vurgulanır altın.

Mürekkep yıkama boyama fırçaları kaligrafi için kullanılan fırçalara benzer ve geleneksel olarak yapılır bambu ile keçi , sığır , at , koyun , tavşan , sansar , porsuk , geyik , yaban domuzu ve kurt saç. Fırça kılları ince bir nokta, yıkama resimlerinin tarzı için hayati bir özelliği konik vardır.

sumiemusas.jpgFarklı fırçalar farklı niteliklere sahip. Ince bir noktaya konik olan küçük bir kurt-saç fırçası (çok bir kalem gibi) mürekkep bir hatta ince bir çizgi sunabilirsiniz. Büyük bir yün fırça (büyük bulut olarak adlandırılan bir varyasyon) su ve mürekkep büyük bir hacim tutabilir. Büyük bulut fırça kağıt üzerine aşağı Yağmur yağdığında, siyah gri sayısız tonları kapsayan bir mürekkep kademeli şeridi sunar.

imagesfzf.jpgBir inme boyalı sonra, değiştirilemez veya silinemez. Bu büyük bir beceri, konsantrasyon ve eğitim yıl gerektiren bir teknik olarak zor bir sanat formu boyama mürekkep ve yıkama yapar.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Tükenmez kalem kapağından resim
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • İlginçler
 • 0    1K
Resim çizme sanatı
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Video Galerisi
 • 0    2K
Spraypainter: Resim Yeteneğine Gerek Bırakmayan İcat
 • Ugur
 • Ugur,
 • Güncel
 • 0    3K
Boya Kalemlerini Dizerek Resim Yapan Sanatçı
 • Ugur
 • Ugur,
 • İlginçler
 • 0    3K
Optik Resim ( Op-art )
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Ansiklopedi
 • 0    11K
Geri