İlginç Yemekte Para Karşılığı Müşterilerini Tokatlayan Restorant

Ugur

Administrator
Katılım
8 Nisan 2013
Japonya'da bir restoran, yemeğiyle birlikte tokatlanmak isteyen müşterilerinin 300 yen (60 TL) karşılığında bu arzusunu yerine getiriyor.

tokat-restorant.jpg


Nagoya'daki bir restoranda kimonolu kadın garsonlar, her gün kendilerini ziyarete gelen müşterilere sert bir deneyim yaşatıyor. Geleneksel Japon meyhanesi İzakaya'da sunulan bu hizmet, yer yer müşterileri sandalyelerinden düşürüyor, mekandan tuhaf seslerin yükselmesine neden oluyor.

2012'de açılan Shachihoko-ya adlı mekan, geleneksel alışkanlıkların yavaş yavaş popülerliğini kaybetmesi nedeniyle kapanmanın eşiğine gelmişti. Daha sonra restoran sahipleri, yemek ve içki dışında tokat servisi de sunarak işleri tersine döndürdü. Hatta tersine döndürmekle kalmadı, popülerliğini katladı. Restoran sahipleri, aperatif olarak tokat yemek isteyen müşterilerini memnun etmek için yeni personel de istihdam etti.


Kızarmak isteyenler daha fazla ödüyor​

Restoranda sadece kadın garsonların tokat atmasına izin veirliyor. Yanaklarının kızarmasını isteyen müşterilerin 500 yen (100 TL) tutarında ek ücret ödemesi gerekiyor. Bölge sakinleri ve turistler, tokat deneyimden keyif aldıklarını söylüyor.

Nagoya'daki gece hayatının kalbinin attığı Nishiki Sanchome'da yer alan restoran, aynı zamanda personelinin giydiği kostümlerle de nam salmış vaziyette. Erkek garsonlar, meyhanenin logosundan ilham alan altın rengi tulumlar ve balık şeklinde şapkalar takarken, kadın personel de parlak kimonolar giyiyor.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri