Yüce Rahman Hiç Bir Zaman Kulunu Ve Kulunun Mutluluğunu Unutmaz.

kulmehmet

topragizbiz.com
Katılım
18 Temmuz 2015
yzanj6n8.jpg


İslam ile aşk denilen mutluluk, nefret kin ile hatta sevgisizlikle bedeni kaplayan ölü deriyi bir güzelce soyar, mutluluğu sevgiyi gönül güzelliğini içine koyar. Artık gönülde nefret, kin sevgisizlik bir daha uğramaz çünkü tüm kötülük kapılarını kapatmıştır. Gönül artık ona uyar ve peşinden gider, ne güzel bir uygulama ve güzelliktir bu, bunu yaratan Yüce Rahman'a şükürler olsun, kulunu seven onun her anında mutlu olmasını isteyen yüce Yaratan, Onun ona doğru yürüyen her an secde ile şükür ile olan kulu ne kadar özel... Dili bedeni kaplayan sevgisizlik dikenini söker İslam ile aşk, ümit dünyasına doğru kulu yavaş yavaş götürür, mutluluğun sarayında merhametin tahtına oturtur, mutlulukla gülümsetir.

Cümle âlemin derdine derman olan ve onunla her an ilgilenen yüceler yücesi Rahman (c.c.) hiçbir zaman kulunu ve kulun mutluluğunu unutmaz. Etrafınıza bakın böylesine ilgi ile alaka muhabbet merhamet ile kim kulları düşünür? Her kapısına koştuğunda kapısın açar derdini dinler? Çareler devalar sunar? Tabi ki Yüceler Yüce Allah(c.c.) başkası olamaz, olduğunu da söyleyen yalan söylemiş olur.


Gözlerimizdeki gönlümüzdeki acının izi oluşmadan gören ve kapım açık ey kulum gel diyen Yüceler Yücesi Allah var iken ona giden kim yıkılabilir ki? Kim onun kapısında mahzun ve üzgün olur ki? Kim çaresizlik içinde kalır ki? İmtihan dünyasındayız imtihan ile tabi ki kul az sıkıntı çekecek samimiyeti sınanacak, yanına kimi alıp almayacağı görülecek ve karşılığı en güzel mükâfat ile ahirette verilecek. Müslüman olmak Allah ve Resulüne Kur’an iman etmek ne kadar güzel ve bunun güzelliğini mükâfatını hiçbir sistem fikir düşünce veremez vermesi de mümkün değil.


Kul bazen Rahman'ı unutur, nefis şeytan kendisini uyutur ama Yüce Rahman hiç bir zaman kulunu ve mutluluğunu unutmaz, bazen verse de sıkıntı dert, samimiyetliğini ölçer ve bekler ki kul samimiyeti ile iman deryasına girerek, kalbine samimiyet ve iman mührünü vursun hem dünyada hem de ahirette mutlu mesut olsun. Allah'u Ekber.

Hayatın her anında ihtiyacımız olan, Kuran ve gül kokan Resul sünnetini üful üful estirten ve bize bildiren Yüce Rahman, kuluna gönlünü nefsine ve şeytana satma der, satarsan alır seni uçuruma atar yarı yolda bırakır gider, sende kaybedersin ey güzel kulum der, Allah'u Ekber...


Ama Nur Kuran nur Resul sünneti gönlünde solmayan çiçekler açtırır, bu çiçeğin kokusu âlemi sarar kaplar ve insanlar mutluluk ile yaşar. Kul daha ne istesin hepsi kendisine gelmiş, sadece uy ve yaşa, uyar ve yaşarsan mutluluk saadet var, ne aklın ne fikrin nede ömrün karışır, sen bu güzellikle mutlulukla iyilik peşinde koşarak sevap kazanmaya ile yarışırsın... Her şeyi yaratan ve veren Yüce Rahman, ey kul sana veriyor karşılıksız her şeyi sana veren ve her yaptığını gören var haydi az biraz gayret çaba...

Yoksa ömür sona gelir biter, zaman elinden kaçar, dönüş yolunu kaybeder isen yazık olur, o nedenle nefis, şeytan ile diğer kulların dediklerine kulak asma, gönül yıkma. Kuran Sünnet yolunda bir amacın olsun, düşme çaresiz derde, muhtaç olma namerde alır ne varsa gönlünde seni çırılçıplak bırakır, yüreğin dağlanırsa Yüce Rahman senden fazla üzülür...

Seni yolda çıkaran senin mutlu olmanı istemez, yarınlarının kaybolmasına aldırış etmez, hele sen az mutlu olayım dersen seni o zaman hiç dinlemez, kendi kokuşmuş fikrini aşılamaya çalışır, ondan sonra terk eder gider. O nedenle en güzeli Rahman'ın Nur Kuran'ın Gül Kokan Resul peşinde ebedi sonsuz mutluluğunun peşinde gitmek ve gidersen bir iyiliğe karşı on katı bazen de yüz katı sevap alacaksın, Allah'u Ekber... Mecalin bitmeden, soruların suali kaçmadan gül ile dolsun kabristanın ve ahiret yurdun, Yüce Rahman ile gül kokan Nebi sana her zaman gülümsesin... Selam ve dua ile.


Kocaman yüreğimle sonsuz Kerem Sahibine Nur Resule Kur’an’a iman ettim
Tüm çağ dışı düşüncelerden belalardan fikirlerden kurtuldum Rahata erdim
Sonu gelmez sonu olmayan yalan dolan maceralardan kurtuldum gerçeği bildim
Nefsin şeytanın zalimin fikirsizlerin batağından uzaklaştırdı Yüce Rahman çok şükür

Uzaklaştırdı kendisine koşanı Yüceler Yücesi Rahman karanlık yollardan
Zalime uşaklık eden şeytanın esaret yolu zincirli şerli akılsız kullardan
Dermansız yola kılsızlığımla düşerken kurtardı bir dua ile yüceler yücesi Yaradan
Nefsin şeytanın zalimin fikirsizlerin batağından uzaklaştırdı Yüce Rahman çok şükür

Ne güzeldir ki o kul Müslüman helale haram katmayan
Haramı ayağının tersi ile iten helal yolda çabalayıp duran
Ne olursa olsun ne güzel mümindir ki hiçbir zaman kulları satmayan
Nefsin şeytanın zalimin fikirsizlerin batağından uzaklaştırdı Yüce Rahman çok şükür

Kul Mehmet’im ne mutlu Müslüman olana Yüce Rahman’a koşana
Gerçek mutluluğu Yüce Rahman yolunda arayıp da mutlulukla bulana
Dünya hepimizin diyerek güzelliğin içine güzellikler katana
Nefsin şeytanın zalimin fikirsizlerin batağından uzaklaştırdı Yüce Rahman çok şükür

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)

__________________
Mümin tövbe ile merhamet ister Rabbi’nde affı için
Selam ve dua ile...
 
emeğine sağlık. Allah ac razı olsun. Teşekkürler.
 
Teşekkürler ederim murat kardeşim sağ ol var ol Allah c.c. cümlemizden razı olsun selam ve dua ile... 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Can Yüce - Aklım Gider Aklına
 • Ugur
 • Ugur,
 • Müzik
 • 0    5K
Yüce Allah (cc)'ın Sıfatları
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Dini Konular
 • 0    8K
Yüce Allah’ın İnsanlığa Son Uyarısı - Eyüphan KAYA
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Sohbet Odası
 • 0    5K
Eyle Bizi Yüce Rabbim
 • kulmehmet
 • kulmehmet,
 • Şiirler
 • 0    4K
Ölmeden Önce Yüce Allah’a Ulaşmayı İstemek
 • kulmehmet
 • kulmehmet,
 • Dini Konular
 • 2    6K
Geri