Antep Fıstığının İçinden Altın Bilezik Çıktı

  • Konbuyu başlatan Ugur
  • Başlangıç tarihi
  • 2,500
  • Okuma süresi: 1:14

Ugur

Administrator
Türkiye’den dönen bir karı koca Düsseldorf Havaalanında gümrük kontrolüne takıldı. “Yanınızda değerli eşya var mı” sorusuna “Hayır” cevabı verilmesi üzerine kadın yolcunun çantası arandı. Bu esnada Türkiye’den bir kuyumcunun kartviziti bulundu. Gümrük memuru bu sefer “Yanınızda altın var mı?” diye sordu ancak bir kez daha “Hayır” cevabı aldı. Aramaya devam eden memur altın kolye ve çeyrek altın buldu.

Yolcuların yalan söylemesi üzerine diğer bagajları da arandı ve röntgen cihazından geçirildi. Görüntüler incelendiğinde bir poşet Antep fıstığının içinde şüpheli cisimler olduğu anlaşıldı. Poşet açıldığında içinden 6 adet altın bilezik çıktı.

Düsseldorf Gümrük sözcüsünün bildirdiğine göre koca duruma çok şaşırdı ve karısına o kadar öfkelendi ki aniden kadını tekmeledi. Anlaşılan bileziklerden habersiz olan kişi adeta kendiden geçti ve memurlarca karısının yanından uzaklaştırılmak zorunda kalındı.

Yakalanan altınlarla ilgili yolcular hakkında işlem başlatıldı ve altınlara el konuldu. Türkiye’den dönen yolcular şimdi hem altınların vergisini hem de para cezası ödemek zorunda kalacaklar.

Kaynak: turizmavrupa
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst