Üst
K

Bozcaada'daki Pansiyonlar ve Fiyatları

Şirin taş evlerin arasında yürürken kendinizi rüyada hissettirebilecek kadar güzel ve sizi hiç yormayan bir tatil sunan bir ada hayal edin, işte o ada Bozcaada. Yılın hemen her mevsiminde farklı bir güzelliği olan adada önceki yıllardan beri en önemli konaklama merkezlerini pansiyonlar oluşturuyor.


İlk bakışta sade ve şirin görünümleriyle dikkat çeken Bozcaada pansiyonları, adanın son 15 yılda turizm merkezi haline gelmeye başlamasıyla daha profesyonel işletmeler haline gelmişler. Ancak hala kendinizi evinizde hissettirmeyi başaran Bozcaada pansiyonları, geniş ve ferah konaklama imkanını sunarak otellere oranla kalabalık gelecek gruplar için daha ideal bir konaklama imkanı sunuyor.


Bozcaada Uysal Pansiyon
Yüksek sezon olan yaz ayları boyunca açık tutulan pansiyonlarda hijyen şartları oldukça iyi ve tatmin edici bir konaklama sunuluyor. Denize yakın olmak isteyenler kadar adanın daha merkezi konumunda yer almak ve adanın sokakları arasında yaşamayı isteyenler için farklı lokasyonlarda pansiyonları bulabilmek mümkün. Ayrıca adadaki otellere oranla ekstra yatak imkanının daha rahat karşılandığı pansiyonlar, göreceli olarak biraz daha uzun bir tatil yapacaklar için ideal.


Evinizde Hissedeceksiniz
Ülkemizin çoğu tatil beldesinde karşılaşabileceğiniz en eski konaklama kültürü pansiyonculuk. Son yıllarda özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında lüks otellerin sayısının artmasıyla birlikte turizmde adı pek fazla anılmayan ancak her yıl hatırı sayılır misafiri konuk eden pansiyonlar, Bozcaada’nın da konaklama ihtiyaçlarını karşılayan en önemli konaklama merkezlerinin başında geliyorlar. Adanın genel yapısına uygun olarak dizayn edilen Bozcaada pansiyonları, sahiplerinin titizliği ve temizliğe önem veren kaliteli hizmet anlayışlarıyla bir adım öne çıkıyorlar. Türkiye’nin diğer pek çok turizm merkezinde olduğundan çok daha huzurlu bir yaşam biçimine sahip adanın pansiyonları da size aynı huzuru ve evinizin rahatını sunuyor. Kalabalık bir aileniz varsa veya geniş bir arkadaş grubuyla otellerin dar odalarında konaklamayı sevmiyor, bahçede mangal keyfi yapmak veya rahatça ayaklarınızı uzatmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bozcaada pansiyonculuğu çok önceden beri sürdüren ve bu geleneği hiç bozmadan günümüze kadar taşımış ender tatil bölgelerimizin başında geliyor.


Bozcaada Pansiyon Fiyatları
Mimari olarak korunmuş Bozcaada’nın belki de en önemli sıkıntılarından biri turistleri ağırlayabilecek yatak sayısının azlığı. Bozcaada’da en önemli konaklama durakları arasında gösterilen pansiyon ve butik oteller özellikle adanın yüksek sezonu olarak gösterilen temmuz ve ağustos aylarında sezonu tam dolulukla geçiriyor. Buna rağmen pek çok turistin adada konaklamak için zar zor oda bulabildiğini söylememiz gerek. Hal böyle olunca da adadaki oda ve pansiyon fiyatları da değişiklik gösteriyor. Sezonun dönemlerine göre değişiklik göstermekle birlikte Bozcaada pansiyon fiyatları 50 ile 350 lira arasında değişiyor. Bozcaada’da kalmak istediğiniz pansiyonun konumu, oda özellikleri, kahvaltı ve sunulan diğer opsiyonlarla birlikte adada konaklamak istediğiniz tarihler oldukça önemli.


Erken Rezervasyon Yapmalısınız
Tatilini bu güzel ve şirin Ege adasında yapmak isteyen tüm misafirlerin her ne olursa olsun konaklamak istedikleri pansiyonlar için önceden rezervasyon yaptırmasını öneriyoruz. Adanın son yıllarda gösterdiği turizm atılımına rağmen halen yeterli yatak sayısına ulaşamamış olması nedeniyle her yıl pek çok turistin adaya geldikten sonra konaklamak için yer aradığı ve çok zor yer bulabildiğini hemen hatırlatalım. Erken dönemde booking gibi erken rezervasyon sitelerinden uygun şartlar ve indirimli kampanyalarla Bozcaada pansiyonları için mükemmel indirimler yakalayabilir, aynı zamanda da adaya geldiğinizde karşılaşabileceğiniz olası konaklama probleminden kurtulabilirsiniz.
 
Geri