Chp'li vekil adayının itirafı : Savaşımız islam'la....

Cevabim murat 444 e deyil,bu videoyu hazirlayanlara adamlara karsi deyil islam cumhuriyetine diyor.ikincisi islami deviet ismiyle islamyasatilmasi cok inandirici deyil,ornekmi Libya islam cemahiriyesi(kaddafi donemi),Iran islamculhuriyeti,Soudi Arabistan Misir,Kuveyt vb...gibi bunlarin hepsinin bir ozelligi kendilarini tanimlamalarinda islam dini devlet ogeleri belirtmeleri.Ama, esas konu hepsi birbirlerini kafir farzetmeleri ,aynen 5.halifenin peygamberimizin torunlarini dusman gormesi gibi ardindanda oldurtmesi.Gelelim bu konuya adam gevezelik yapmis senelerin politikaclarinin yaptigi gaflara bakarsak devede kulak kalir.
 
Cevabım AVCI'ya... :)


Bu video sadece bu zihniyete bir örnek. Orda kullandığı cümleler zihniyetini belli ediyor zaten. Chp'nin bugüne kadar hangi düşüncelerde, hangi faaliyetlerde olduğunu kurulduğu günden beri yaptıklarını ve yapacaklarını aynen biliyoruz.


Mücadelesi islam yada islam devleti. Başka mücadele edecekleri birşey yok mu? Her şey tamam , islam yda islam cumhuriyetimi kaldı. Ayrıca islam cumhuriyeti diye bir kavram yok.


Verdiğin örnek ülkeler , hepside amerikanın veya batılı devletlerin kontrolündeki ülkeler. En başta arabistan ... Kralı kadiri tarikatına bağlı ve israille derin ilişkiler içinde. Amerika ile yine öyle. Bazı devletlerin islam ülkelerini kontrol altına almış olması Chp'nin bu zihniyetiyle alakalı olamaz :)


Madem örnek verdin, 700 sene dünyaya adaletle hükmeden Osmanlıyıda verseydin. Gerçek inanç ve islamiyete bağlılıklarıyla 700 sene devam eden bir toplumu bunlarla kıyaslayamayız.


Şimdiki ülkeler , islam adı altında müslüman olsalarda halkları islamdan uzaklaştırılmaya çalışılıyor. Bu plan sayısız müslüman devlet üzerinde uygulandı ve başarılıda oldular. Bir farkla Türkiyede olmadı.


Kurucusunun ,


- Bu ülke gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla yönetilemez ...


diye başladığı yolda ,


devamında;


- Bu milletin gençlerini dini kavamlardan uzak tutmadan gelişemeyiz diyen inönü ve kapattığı fabrikaların devamında , ezanın Türkçe okutulması , camilerin kapatılması, camilerin satılması, ahır yapılması ve bira fabrikalarına dönüştürülmesi ile Kuranı kerim sayfalarının kese kağıdı yapılarak ayaklar altına alınması me tesadüf ki hep aynı zihniyetin yönetiminde geldi.


Bugünde savaşımız islamla deyip , başkan yardımcısının daha yakın tarihte kendisinden para isteyen yaşlı bir insana ;


- Hacca gidip ne yapacaksın, muhammed seni çarpar..


gibi bahtsız cümleyle konuşma tarzına bakılınca ve sonraki eylemlerine bakılınca ne olduğu zaten ortaya çıkıyor.


Bu ülke için faydalı hiç birşeye dokunmayan, ülkeyi ilerletecek proje ve icraatlara karşı çıkan , başka ülkelerin çıkarlarını savunarak sanki bunu Türkiye için istiyormuş görüntüsü altında Pkk yı destekleyen ,


- PKK teröristbir örgütdeğil halk savaşçılarıdır ...


diyen bir yönetim ile Hdp yi meclise almak için kendiseçmenini yönlendirip oy isteyen ve şu gün bile hdp yi destekleyen bir yönetim anlayışı ile bu ülkeye ne verecekleri ortada.


Uzun lafın kısası ;


Geçmişinde ülkeye ve islama zarar veren bir zihniyet bugün de aynı düşünceleri devam ettiriyor. Bunuda Türk Bayraklarının arkasına saklanarak , sözde vatanseverlik adı arkasında her türlü hileyi yapanların bu ülkeye verecekleri ne olabilir?


Olmayan bir soykırımı savunanları partisine vekil alarak , bu ülkenin zararına ermeniler için çalışan bir parti ne verecek bu ülkeye?


Uzun lafın kısası , yukardaki video bu zihniyetin sadece bir parçası. Karşılarına alacakları daha önemli konular varken islamı hedef almaları herşeyi anlatıyor. Fazla söze gerek yok....
 
Cevabım AVCI'ya... :)


Ayrıca islam cumhuriyeti diye bir kavram yok.

République islamique d'Iran


Bu islam Cumhuriyeti kavrami yok baska sey bazilari bu kavrami kullaniyorlar baska bir sey Iranlilarin resmi tanimi bu yukardaki kavram baskalarida var ama arastirmaya gerek yok bu ornek yeter.
 
İran şia ile yönetilen bir yer. İslamla alakaları ne kadar var tartışılır. Verdiğin örnekler , örnek ülkelerin siyasi yapısı ve halkın durumunu düşünmek lazım. İran islam cumhuriyeti geçiyor ama , islamiyetin GERÇEK KURALLARININ ne kadarını yaşıyorlar?

Burdan saymayayım :) Bu örnekte konuya uymadı....
 
Tamam da , adında islam cumhuriyeti yazıyor diye , islam devleti mi oldu. Bir kargaya , papağan desen öyle mi olacak?
Osmanlı İmparatorluğu bu konuya tek örnek. İran , suriye, arabistan falan doğan görünümlü modifiye şahin.

Osmanlının yaşam tarzı, devlet idaresi ve yönetiminden başka örnek olmadı, bundan sonra da olmaz. Olur ama , güçlü bir yönetim sapasağlam irade lazım. Batılı güçler bütün islam devletlerini kontrolüne almış. Onlara direnecek kadar güçlü bir yönetim ve yönetimin arkasında duracak bir halk. Bizde her çeşidi var .
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
CHP'li vekil darbeci komutan gibi konuşursa...
 • BULUT
 • BULUT,
 • Sohbet Odası
 • 0    3K
CHP'li vekil cenazede dans etti.
 • BULUT
 • BULUT,
 • Güncel
 • 32    19K
chp yürüyüşünde fotoğraf netleşiyor
 • deniz feneri
 • deniz feneri,
 • Güncel
 • 1    2K
Geri