Edirne'nin Enez İlçesi'nde Zehirli Tavuk Eti Verilerek 23 Köpek Katledildi

Ugur

Administrator
Zehirli yiyecek verilerek aralarında yavru köpeklerin, martıların ve kargaların da bulunduğu çok sayıda hayvanın öldürülmesi ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Enez Belediye Başkanı ise konuyu yakından takip ettiklerini açıkladı.

Edirne'nin Enez İlçesi'nde, zehirli tavuk eti verilerek 23 köpeğin itlaf edildiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda yapıldı. Ak Partili Abdullah Bostancı da konuyla ilgili çalışma başlattıklarını söyledi.

Enez Doğal Yaşamı Çevreyi ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Selma Yılmaz, ilçede sokak köpeklerinin zehirlendiğini söyleyerek Enez Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

"BAZI KÖPEKLER FECİ ŞEKİLDE CAN ÇEKİŞEREK ELLERİMİZDE ÖLDÜ"İlçe'de yaptıkları araştırmada, 23 köpeğin zehirli tavuk vererek itlaf edildiğini söyleyen Selma Yılmaz, "Yaptığımız tespitler köpeklerin zehirlendiği yönünde. Zenirlenen bazı köpekleri kurtarma çabalarımızdan sonuç alamadık. Bazı köpekler feci şekilde can çekişerek ellerimizde öldü. Yavru köpekleri ise toplu ölü bulduk. Sadece köpekler değil çok sayıda martı ve kargalar da öldü. Bu nasıl bir katliamdır bu nasıl vicdansızlıktır'' dedi.

BELEDİYE BAŞKANI BOSTANCI: BU SUÇU İŞLEYENLERİN ALLAH CEZASINI VERSİNEnez Belediye Başkanı Ak Partili Abdullah Bostancı ise, belediye görevlilerinin yaptığı ön araştırmada 3-4 köpeğin telef olduğunu tespit ettiklerini söyleyerek, "Bu suçu işleyenlerin Allah cezasını versin ve verir de. Konuyu yakından takip ediyoruz. En kısa sürede konuyla ilgili detaylı açıklama yapacağız" diye konuştu.

Kaynak: Haberturk
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst